0
Sreda 25.11.2009.
14:50

Partizan u polufinalu Lav Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Lav Kupa Srbije pobedom nad Jagodinom u gostima sa 2:1. Vojvodina je nadigrala Smederevo sa 1:0, dok je OFK Beograd slavio u Čačku protiv Borca sa 2:0.

Gosti iz Beograda su imali inicijativu od prvog minuta, ali su do vođstva prvi stigli domaćini. Vušljanin je odlično centrirao sa leve strane, a Bojović je bio najviši u skoku i pogodio levi ugao golmana Mladena Božovića za 1:0.

Branilac trofeja je od tog momenta krenuo još ofanzivnije ka golu Vaskovića i ofanziva izabranika Gorana Stevanovića se pretvorila u 18. minutu u gol , 1:1: ali je pogodak poništen. Tomić je izveo korner, a Radosav Petrović je rukom postigao gol zbog čega je zasluženo dobio žuti karton.

Crno-beli su stigli do izjednačenja u 26. minutu preko Diare. Kapiten Đorđević je dugom loptom sjajno proigrao Senegalca koji je pobegao odbrani Jagodine, izašao "jedan na jedan" sa golmanom domaćih i rutinsku sproveo loptu u mrežu za 1:1.

U drugom poluvremenu je Partizan odmah preokrenuo rezultat preko Klea u 49. minutu. Lopta je pogodila u ruku defanzivca domaćih Živkovića i sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Kleo, 1:2.

Jagodina i Partizan su do kraja meča i dalje stvarali prilike, ali se rezultat nije promenio. Oko 4.000 navijača je uživala pod Đurđevim brdom u igri obe ekipe, a crno-beli su zasluženo došli do polufinala Kupa Srbije.

Vojvodina je ranim golom Medojevića već u 4. minutu rešila pitanje pobednika protiv Smedereva, pa su novosađani zasluženo ušli među četiri najbolje ekipe Kupa Srbije.

OFK Beograd je u Čačku porazio Borac sa 2:0 i izborio polufinale kupa. Utakmica, tvrda sa obe strane, je rešena za svega jedan minut. Prvo je Marković u 80. minutu zabio gol, a samo minut kasnije je Sindić duplirao prednost „romantičara“.

Sreda, 25. novembar:

Borac Čačak - OFK Beograd 0:2 (0:0)
(Marković 80', Sindjić 81')

Vojvodina - Smederevo 1:0 (1:0)
(Medojević 4')

Jagodina - Partizan 1:2 (1:1)
(Bojović 15' - Dijara 26', Kleo 49' penal)

Crvena zvezda - Spartak Zlatibor 3:2 (1:1)
(Vilotić 14', Perović 50', Lekić 67' - Mijić 40', 88')

Polufinale je na programu 07. aprila, a finale 05. maja sledeche godine. Nagradni fond iznosi 250.000 evra.