0
Subota 04.12.2010.
14:57 >> 22:27h

Partizan ubedljiv, Voša otkinula bod Zvezdi

Fudbaleri Partizana overili su jesenju titulu Jelen super lige, pošto su u poslednjem, 15. kolu prvog dela šampionata Srbije pobedili Slobodu Piont sa 5:2, dok su Crvena zvezda i Vojvodina odigrali nerešeno 2:2.

Kleo nije sačekao da se publika smesti na tribine

Meč na stadionu u Humskoj je faktički rešen već nakon 25 minuta kada je na semaforu stajalo 4:0 za crno-bele. Kleo je za manje od jednog minuta uspeo da se upiše u listu strelaca i tako postigne najbrži gol u domaćem šampionatu ikada.

Brazilac je u 6. minutu povećao prednost na 2:0, a Petrović i babović su u 13. i 25. minutu obezbedili visokih 4:0 za Partizan. U nastavku su gosti uspeli da smanje na 4:1 golom Stevančevića, ali je Ilijev u 71. minutu golom ponovo doveo Partizan na četiri gola prednosti. Konačan rezultat od 5:2 postavio je Edemović u 76. minutu.

Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine igrali su večeras u Beogradu bez pobednika 2:2 u derbi meču 15. kola Superlige Srbije.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Zvezda je povela u 54. minutu golom Kaluđerovića. Na 2:0 je povisio Reljić u 66. Vojvodina je u finišu stigla do boda golovima Jaoa u 78. i Oumarua u 84. minutu.

Trener Crvene zvezde Aleksandar Kristić izjavio je da je nezadovoljan rezultatom.

"Ambijent je bio divan i mislim da gledaoci mogu da budu zadovoljni onim što su videli u derbiju, ali naši navijači i mi ne možemo da budemo zadovoljni rezultatom. Držali smo se tri i po meseca, a onda smo pali u poslednjih 15 minuta. Vodili smo 2:0, međutim nismo hteli da se povučemo u naš šesnaesterac, naprotiv hteli smo Vojvodinu što više da udaljimo od gola. Na žalost, napravili smo greške koje su nas koštale. Poslednja linija koja je nastupila na meču sa Vojvodinom, valjda je prvi put ove jeseni igrala zajedno na zvaničnom meču. Protivničke dubinske lopte, koje bi za štopere trebale da budu lak plen, nismo uspeli da rešimo", izjavio je Kristić posle meča.

Trener Vojvodine Zoran Milinković pohvalio je svoje igrače za večerašnju igru.

"Na ovoj utakmici imalo je dosta toga da se vidi. Vratiti se posle 0:2, nije ni malo lako i moji igrači su time pokazali svoj kvalitet. Po pravilu ekipa koja uspe da anulira prednost protivnika 0:2, lako stigne do prilike da postigne i treći pogodak, međutim Jao nije bio najskoncentrisaniji. Ipak, osvojili smo važan bod u derbiju i time potvrdili dobre rezultate ove jeseni", istakao je trener Vojvodine.

Prvo mesto na tabeli drži Partizan sa 40 bodova, dok je Crvena zvezda druga sa 35. Vojvodina je prvi deo jesenjeg dela sezone u Superligi Srbije završila na trećem mestu sa 32 boda.

OFK Beograd je očekivano slavio protiv Čukaričkog sa 2:0, a dva gola za "romantičare" postigao je Žeravica.

Istim rezultatom je i BSK u Borči trijumfovao nad Borcem iz Čačka. Smederevo je sa 2:1 pobedio Inđiju, baš kao i Javor u Ivanjici ekipu Rada iz Beograda. Jedini meč bez pobednika odigrali su Metalac i Hajduk iz Kule - 1:1.

subota, 04. decembar:
Partizan - Sloboda 5:2 (4:0)
(Kleo 1', 6', Petrović 13' Babović 25', Iliev 71' - Stevančević 63', Ademović 76')

BSK - Borac 2:0 (0:0)
(Babić 50', Krstić 72')
Čukarički - OFK Beograd 0:2 (0:0)
(Žeravica 55', 82')
Smederevo - Inđija 2:1 (2:1)
(Ranković 7', Milosavljević 36' - Kostić 21')
Metalac - Hajduk 1:1 (1:0)
(Simović 16' - Komazec 65')
Javor - Rad 2:1 (1:0)
(Odita 18', Stojaković 67' - Jovanović 77')
Crvena zvezda - Vojvodina 2:2 (0:0)
(Kaluđerović 54', Reljić 66' - Jao 78', Oumaru 84')

nedelja, 05. decembar:
Jagodina - Spartak 13,00

Grobari kamenovali Marakanu

Pred početak utakmice Partizana i Slobode u Beogradu, grupa od oko pedesetak navijača crno-belih došla je do stadiona Crvene zvezde i tom prilikom je kamenjem i flašama gađala njegov zapadni deo, prenosi Blic.

Partizan 15 13 1 1 41:11 40
Crvena zvezda 15 11 2 2 21:8 35
Vojvodina 15 9 5 1 23:5 32
Rad 15 8 4 3 21:9 28
Sloboda PS 15 6 5 4 19:17 23
Javor 15 5 6 4 12:12 21
Smederevo 15 4 8 3 16:15 20
Jagodina 14 5 5 4 13:12 20