0
Sreda 01.12.2010.
23:46

LE: Leh remijem eliminisao Juventus

Na mečevima 5. kola Lige Evrope odigranim u sredu poljski Leh je nerešenim rezultatom 1:1 uskratio Juventusu plasman u 1/16 finala, AEK je trijumfom protiv Hajduka u Splitu 1:3 obezbedio dalje takmičenje, a iznenađenje je priredila i ekipa Arisa trijumfom protiv Atletika u Madridu 2:3.

Fudbaleri Juventusa neće igrati u 1/16 finala Lige Evropa, pošto su večeras odigrali nerešeno 1:1 (0:1) protiv Leha u Poljskoj u petom kolu grupe A Lige Evropa.

Juventusu je samo pobeda "igrala" kako bi zadržao šanse da se posle zadnjeg kola nađe u nokaut fazi takmičenja. Međutim, po veoma teškim uslovima, pod snegom pokrivenom terenu, bolje su se snašli domaćini, koji su poveli preko Rudnevsa u 12. minutu.

Pokušavali su slavni gosti na sve načine da dođu do pobede, ali su na kraju uspeli samo da izbegnu poraz. Najagilniji u sredu tima iz Torina, Miloš Krasić, odlično je u 84. minutu uputio pas u prazan prostor, posle čega je Jakinta preciznim udarcem doneo izjednačenje Italijanima, koje im ipak na kraju ništa nije značilo, pa im meč sa Mančester Sitijem u zadnjem kolu neće predstavljati ništa osim prestiža.

Siti je rutinski, sa dva gola oporavljenog Marija Balotelija i jednim Adama Džonsona, pobedio Salzburg sa 2:0 i obezbedio prvo mesto u grupi sa 10 bodova. Leh je sakupio osam, a Juventus, sa pet remija ima pet bodova.

Atletiko je u Madridu u grupi B poražen od grčkog Arisa posle preokreta sa 3:2 (1:2). Gosti su poveliko preko Koke, ali su Forlan i Kun Aguero obezbedili prednost domaćinu nakon 45 minuta. U drugom delu igre, strelac je još jednom bio Koke, a velika tri boda Grcima doneo je Lazaridis.

Leverkuzen je obezbedio plasman u 1/16 finalu trijumfom u Norveškoj nad Rozenborgom od 1:0 golom Sema u 35. minutu. U poslednjem kolu će biti odlučeno ko će sa drugog mesta dalje, pošto Aris i Atletiko imaju po sedam bodova. Atletiko gostuje Bajeru, a Aris dočekuje šampiona Norveške.

Sporting i Gent su na domaćem terenu zabeležili minimalne pobede nad Lilom, odnosno Levskim. Portugalce je u 1/16 finala odve Polga golom u 28. minutu, dok je za Gent pobedosni gol postigao Valas u 77. Sporting ima 12 bodova, Gent je trenutno drugi sa sedam, Lil ima pet, a Levski jedan manje. Ukoliko Lil kod kuće u poslednjem kolu pobedi Gent, Francuzi će nastaviti borbu za trofej u Ligi Evropa.

Fudbaleri Sampdorije poraženi su u Đenovi od holandskog PSV rezultatom 2:1 (0:1), čime su kolo pre kraja izgubili sve šanse za plasman u nokaut fazu takmičenja. Iako je domaćin poveo golom Pacinija na isteku prvog poluvremena, švedski reprezentativac Olu Toivonen je sa dva gola, u 51. i 90. minutu pokopao sve nade domaćina da mogu da se dokpaju drugog mesta u grupi.

Sa drugog mesta će dalje ukrajinski Metalist, koji je dobio Debrecin sa 2:1 (0:0) golom Olenjaka u 89. minitu meča. PSV ima 13 poena, Metalist tri manje, Sampdorija je sakupila samo pet, dok je Debrecin bez bodova.

Hajduk je u Splitu poražen od grčkog AEK sa 3:1 (0:0) i tako takođe ostao bez šansi za jedno od dva mesta u grupi G. Sa prvog mesta u grupi dalje ide Zenit, koji je u Rusiji identičnim rezultatom dobio belgijski Anderleht. Belgijanci tako sa četiri boda samo u slučaju ubedljive pobede nad Hajdukom kod kuće, i porazom AEK-a od Zenita u Grčkoj u poslednjem kolu imaju šanse za prolaz dalje.

Španski predstavnik Hetafe je golom u drugoj minuti nadoknade na gostovanju Odenzeu u Danskoj (1:1) izgubio sve šanse za prolaz u grupi H, pošto je Jang Bojs u švajcarskoj pobedio nemački Štutgart sa 4:2 (1:0). "Švabe" kolo pre kraja imaju 12 bodova, Bojsi su sakupili 9, a Hetafe i Odenze po četiri.