3
Ponedeljak 29.11.2010.
23:15 >> 23:56h

Barselona 'petardirala' Real u 'El Klasiku'

Fudbaleri aktuelnog španskog prvaka Barselone demolirali su madridski Real rezultatom 5:0 (2:0) na "Kamp Nou" u velikom derbiju 13. kola Primere, popularnom "El Klasiku".

Najavio katastrofu - Ćavi

Golove za fantastični katalonski tim postigli su Ćavi u 10, Pedro u 18, David Vilja u 55. i 58. i Đefren u 90. minutu.

Od samog starta utakmice Barselona je nametnula svoj ritam igre, praćena gromoglasnim navijanjem svih 98.000 gledalaca. Svaki dodir igrača Reala sa loptom, posebno Kristijana Ronalda, praćen je zaglušujućim zvižducima, a u takvoj situaciji gostujući fudbaleri prosto nisu mogli da se snađu. Već u 10. minutu Barsa je došla do prednosti golom Ćavija. Sjajno su kombinovali Mesi i Inijesta po levoj strani, Inijesta se opredelio na šut, a lopta se nakon blokade Marsela odbila do Ćavija, kome nije bilo teško da sa nekoliko metara matira Ikera Kasiljasa - 1:0!

U delimirijumu domaćih navijača Real je bio potpuno pogubljen, pa je Barsa još žešće krenula ka golu Kasiljasa. I posle samo osam minuta od vodećeg gola stigao je i drugi. Ovoga puta sjajno su kombinovali Mesi i Vilja, koji je uspeo da prođe pored aut-linije Serhija Ramosa i potom uputi loptu ka Pedru. Ovaj je rutinski poslao u mrežu za već velikih 2:0!

Od tog trenutka, Kristijano Ronaldo je potpuno popustio sa živcima pa je ušao u česte rasprave sa sudijom. Navukao je gnev celog stadiona na sebe kada je prilikom jednog auta odgurnuo trenera Barselone Pepea Gvardiolau, i tom prilikom dobio je žuti karton.

Barselona je nastavila sa furioznom igrom i u drugom delu. Treći gol najavljen je u 52. minutu kada je Ćavi umalo savladao Kasiljasa. Ipak, samo tri minuta kasnije nakon poigravanja Mesija sa loptom, iz igre lako ispada Pepe, a na dodavanje Argentinca odlično reaguje David Vilja i povećava na ogromnih 3:0!

Nisu prošla ni tri minuta a Real je primio još jedan gol. Opet se Mesi "šalio" sa odbranom Madriđana, maestralno je uposlio Vilju koji postiže drugi gol na meču, a četvrti za svoj tim (4:0)!

Od tada kreće potpuno poniženje Reala, Serhio Buskets sa preko 30 metara pokušava da lobuje Kasiljasa, a poslednjih pola sata igre svaki dodir sa loptom igrača Barselone navijači propraćaju sa "ole, ole". Do kraja Barsa je u karnevalskoj atmosferi uspela da postigne još jedan gol, preciznije rezervni igrač Đefren koji je zamenio Pedra samo nekoliko minuta kasnije.

Odlično ga je pronašao Krkić, i nije mu bilo teško da postigne pet gol za Barsu u jednoj od najvećih pobeda Katalonaca u istoriji velikih derbija. Na kraju, potpuno podivljali Serhio Ramos nije mogao da podnese tešku bruku pa je zbog divljačkog starta nad Mesijem dobio crveni karton.

Iako je dolazak Madriđana u Barselonu propraćen kamenovanjem njihovog autobusa, treba reći da su pre početka utakmice navijači Barselone napravili fenomenalnu koreografiju, pošto je na čitavom stadionu dominirala zastava Katalonije napravljena od kartona koje su podigli fanovi ekipe.

Pepe Gvardiola došao je i do pete uzastopne pobede nad Realom od kada je na klupi Barselone, dok je Žoze Murinjo neslavno startovao u utakmicama koje nose naziv "El Klasiko".

Ovim trijumfom Katalonci su naneli prvi poraz Madriđanima u novom šampionatu, i tako sa dva više zaseli na čelo tabele.

Barselona - Real Madrid 5:0 (2:0)
Strelci: Ćavi 10', Pedro 18', Vilja 55', 58', Đefren 90'.

Stadion: Kamp Nou. Gledalaca: 98.000. Sudija: Ituralde Gonzales. žuti kartoni: Valdes, Vilja, Mesi (Barselona), Ronaldo, Pepe, Alonso, Dijara, Kasiljas, Karvaljo, Kedira, Ramos (Real). Crveni karton: Ramos (Real).

BARSELONA: Valdes, Dani Alveš, Pike, Pujol, Abidal, Ćavi (Keita 87'), Buskets, Inijesta, Pedro (Đefren 87'), Mesi, Vilja (Krkić 75'). Trener: Pepe Gvardiola.

REAL MADRID: Kasiljas, Ramos, Marselo (Arbeloa 60'), Pepe, Karvaljo, Kedira, Alonso, Di Marija, Ezil (L. Dijara 46'), Ronaldo, Benzema. Trener: Žoze Murinjo.