0
Utorak 24.11.2009.
22:53

LŠ: Barsa nadigrala Inter, Kuzmanović strelac

U 5. kolu Lige šampiona Barselona pobedila Inter, Kuzmanović ponovo precizan u pobedi Štutgarta, Liverpul bez šansi za plasman uprkos pobedi u Debrecinu, autogol Dragutinovića za poraz Sevilje, Arsenal pobedio Standard.

Višestruki šampion Evrope, ekipa Liverpula neće imati priliku da učestvuje u osmini finala Lige šampiona, iako je večeras zabeležila pobedu na gostovanju mađarskom Debrecinu rezultatom 0:1. Jedini pogodak na meču postigao je mladi N'Gog u četvrtom minutu meča.

Na drugom susretu Grupe E, Fiorentina identičnim rezultatom uspela da zabeleži pobedu protiv Liona, čime je italijanski klub obezbedio plasman među 16 najboljih evropskih ekipa. Precizan je bio Vargas u 28. minutu iz penala.

U okviru Grupe F derbi meč su igrali Barselona i Inter, a bolji je bio domaćin sa "Nou Kampa" rezultatom 2:0. Izabranici Pepea Gvardiole dominirali su terenom, i u svim vidovima fudbalske igre su nadigrali goste iz Italije, a pogotke su postigli defanzivac Pike u 10, odnosno Pedro koji je u 26. minutu postigao svoj peti gol u pet različitih takmičenja u kojima učestvuje katalonski klub.

U drugom meču ove grupe, novi šampion Rusije Rubin iz Kazanja odigrao je bez golova sa kijevskim Dinamom, pa sada ima šest bodova, koliko i Inter, ali slabiju gol razliku, pa će "nero-azurima" biti dovoljan i remi u poslednjem meču grupne faze Lige šampiona.

U Grupi G, Štutgart je zabeležio trijumf na gostovanju Glazgov Rendžersima rezultatom 0:2. Švabe su povele golom Rudija u 16. minutu, a prednost je duplirao srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović u 59. minutu meča.

Štutgart je i dalje treći sa šest bodova, dva manje od rumunske Uniree koja je na svom terenu savladala lidera grupe Sevilju, i to autogolom Ivice Dragutinovića u 45. minutu. Srpski defanzivac je loše odreagovao na jedan centaršut kojeg je glavom sa 10-tak metara sproveo u sopstvenu mrežu.

Na kraju u Grupi H Arsenal je laganom pobedom od 2:0 protiv Standarda obezbedio plasman u osminu finala najelitnije klupskog takmičenja. Strelci su bili Samir Nasri u 35, i Brazilac Denilson u 45 minutu.

U drugom meču Alkmar i Olimpijakos su odigrali 0:0, pa je grčka ekipa ostala na drugoj poziciji sa sedam bodova, tri više od belgijskog Standarda.