0
Nedelja 28.11.2010.
14:56 >> 21:56h

Preokret Zvezde, Partizan jesenji prvak

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Metalca rezultatom 5:0 čime su obezbedili jesenju titulu, dok su fudbaleri Crvene zvezde takođe ostvarili pobedu savladavši u Subotici ekipu Spartaka sa 1:2.

Ovosezonski prvenac Ognjena Koromana

Spartak je bio bolji na startu utakmice, pošto su Mirić i Ubiparip mogli domaćinu da donesu prednost, ali je golman Zvezde Stamenković odlično intervenisao u oba navrata. Najbolju šansu u prvom poluvremenu Zvezda je imala u 36. minutu, ali je junak i ovoga puta bio golman Spartaka Aleksić, a Kadu je odlično tukao. Na tribinama je bilo oko 4.500 gledalaca, koji su uživali u igri oba tima, a golovi su viđeni u drugom delu meča.

Kristić: Hvala navijačima!

Trener Zvezde Aleksandar Kristić izjavio je da su navijači njegov tim poneli do pobede nad Spartakom rezultatom 2:1.

"Prava prvenstvena utakmica, zanimljiva za gledanje. Obe ekipe su igrale čvrsto tako da je publika imala šta da vidi po veoma teškom terenu i hladnom vremenu. Uspeli smo da pobedimo posle preokreta i ovo je veoma važna pobeda. Zahvaljujem se igračima na čvrstoj, agresivnoj i borbenoj igri. Bilo je ovo možda i najkvalitetnija igra moje ekipe, a u tome je doprineo i Spartak. Moram da se zahvalim našim navijačima, došli su da nas bodre po hladnom vremenu. Ne bismo pobedili da nije bilo njih, ovu pobedu poklanjam njima i pokojnom navijaču Zelji".

Gosti su nastavili da stiskaju domaćina, koji je prvi došao do gola. Torbica je kratkim pasom uposlio Mirića, koji je utrčao u šesnaesterac, a tamo ga je sapleo neoprezni Isah. Sudija Danilo Grujić je bez dvoumljenja dunuo u pištaljku i pokazao na "belu tačku". Zbog prigovora u svlačionicu je poslao rezervistu Ignjatijevića, koji se zagrevao iza gola, a precizan sa "kreča" bio je kapiten Spartaka Torbica.

Zvezda se vratila u meč samo deset minuta kasnije, a Koroman je postigao prvi gol u sezoni! Kaluđerović mu je prethodno asistirao kroz odbranu Spartaka, a Koroman je sa šest-sedam metara levom nogom loptu smestio u suprotna ugao nemoćnog Aleksića za 1:1.

Samo dva minuta kasnije već je bilo 1:2 za Crvenu zvezdu, gol je postigao Kaluđerović. Posle udarca Avala Isaha sa nekih 18 metara, golman Aleksić je neshvatljivo loše reagovao, a na odbijenu loptu je natrčao Andrija Kaluđerović i gurnuo je u nebranjeni deo gola! Ispostavilo se za konačnu pobedu crveno-belih na teškom gostovanju Spartaku u Subotici.

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Metalca rezultatom 5:0 u meču 14. kola Superlige Srbije.

Golove za "crno-bele" postigli su Stefan Babović u 39. i 90, Kleo u 43. i Ivica Iliev u 48. i 53. minutu.

Prvo mesto i dalje drži Partizan sa 37 bodova,a "crno-beli" su večerašnjim ubedljivim trijumfom obezbedili titulu jesenjeg šampiona ispred Crvene zvezde sa 34 boda i Vojvodine, koja je osvojila 31.

Rad je na Banjici petardirao BSK iz Borče sa 5:0, a Javor iz Ivanjice je minimalnim rezultatom 1:0 slavio na karaburmi protiv OFK Beograda.

U subotu je odigrano pet utakmica 14. kola Jelen Super lige, Vojvodina je slavila protiv Smedereva sa 4:1, a ubedljivi su bili i fudbaleri Slobode u Inđiji rezultatom 3:1.