Bela piramida
Piramide su oduvek bile zanimljive ljudskom rodu. Arheolozi sa svakim novim otkrićem ovih građevina hitaju da zađu duboko u njihove hodnike i odgonetnu ko tamo počiva. One su predmet mnogih spekulacija i do danas se oko njih vrzma veo misterije. Kako su tačno sagrađene, kojim oruđem i pod čijim nadzorom.
Zabranjena oblast u okolini Ksijana, za koju se veruje da je puna piramida
Najpoznatije piramide krase pustinje Egipta. Stručnjaci malo otvorenijeg uma navode da osim u Africi i Južnoj Americi postoji oblast na zemlji u kojoj ima toliko piramida da ih ljudsko oko ne može prebrojati, ali da su vešto sakrivene od javnosti.
Kolevka misticizma vezuje se za Aziju, pa nije ni čudno da baš u dalekoj Kini postoji zabranjena oblast u blizini grada Ksijan. Tamo navodno ima neistraženih piramida mnogo većih od danas najpoznatije Keopsove piramide u Gizi.
Iznad ovog područja zabranjeno je letenje, sateliti ne snimaju, a čitavo tlo je pošumljeno kako bi sakrilo građevine i zakamufliralo ih da izgledaju kao nepregledna brda. Kineske vlasti tvrde da je ova priča obična izmišljotina. Veruje se da je u ovoj zemlji otkriveno preko stotinu džinovskih građevina, od kojih je najveća takozvana Bela piramida. Ispredaju se legende da njeni hodnici kriju tajne postanka sveta.
Meštani kao pretnja
Oblast u neposrednoj blizini kineskih piramida je naseljena. Ovi meštani žive poput afričkih plemena potpuno odsečeno od modernog sveta. Njima su ove građevine samo besplatan izvor materijala od kojih mogu da zidaju domove. Navodno osim starosti ovim piramidama domoroci predstavljaju glavnu pretnju, jer ih iz godine u godinu skrnave.