Promene u režiji Vodolije
Novo doba je uveliko počelo, preživeli smo priče o smaku sveta i sada bez straha možemo da pričamo o vremenu Vodolije. Postoje različiti stavovi o tome kada je započela era Vodolije. Neki smatraju da se to dogodilo 1781. kada je otkrivena planeta Uran, a drugi su uvereni da je ova epoha počela velikim saborom planeta 1962. u znaku Vodolije. Treći se pozivaju na računicu astronoma koji su ulazak planete Zemlje u sazvežđe Riba smestili 150 godina pre Hrista, što znači da je era Vodolije počela 2010. godine.
Uran, vladar znaka Vodolije u astrologiji, vlada ljudskim mozgom, intelektom, velikim otkrićima, kompjuterima, robotima, eksplozijom. Uran simboliše i seksualne nastranosti, vanbračne zajednice, razvode, homoseksualnost i sve one vidove socijalnog ponašanja koje su suprotne opšteprihvaćenim vrednostima našeg doba.
Snažan uticaj ere Vodolije izražen je u razvoju kompjuterske tehnologije u poslednje dve decenije. Razvojni tok naše civilizacije je promenjen, što ima i dobrih, ali i loših strana. Informacije se serviraju kao na dlanu, ali istovremeno otuđenje je sve jače. Na delu je robotizacija širokih narodnih masa. Sve ovo je uvod u invaziju velikih naučnih otkrića koja će tek promeniti svet.
Era Vodolija sve ubrzava. Kraj ere Riba znači da će na svetlo dana izaći sve zakulisne radnje, zavere i civilizacijske prevare. Neptun (simbol zavere i tajne) izašao je iz znaka Vodolije prošle godine, što označava da se čovečanstvo za sva vremena oprostilo sa zamućenim kolektivnim nesvesnim koje ga je pratilo proteklih 2.160 godina. Ovo je doba istine.
Ovo novo doba, sa svim svojim veštačkim tvorevinama, ruši sve poznate sisteme vrednosti. Poput pojma tranzicije, koja je pogubna za narod u državi koja pokušava da sredi svoj sistem, tako je prelazak iz jedne ere u drugu ogromno iskušenje za čovečanstvo.
Razmena informacija
Egzaltiranost Merkura (svest, misao, reč) u znaku Vodolije izazvao je pravu revoluciju u oblasti komunikacija. Informacije se munjevito razmenjuju preko interneta ili mobilne telefonije. Društvenim mrežama poput Fejsbuka, Majspejsa ili Tvitera bave se stručnjaci raznih profila.