Proizvodnja struje u Gizi
Ne postoje stvarni dokazi da su stari Egipćani proizvodili struju, ali neki naučnici veruju da je drevna civilizacija imala sistem za proizvodnju i da je on bio veoma sofisticiran. Njihova tvrdnja je zasnovana na pretpostavci da je pre egipatske civilizacije, na tim prostorima, postojala "kemijitanska" koja je imala svoju tehnologiju proizvodnje struje.
Neki istraživači veruju da je Velika piramida projektovana tako da bude sposobna za stvaranje energije. Tragovi upućuju da su Egipćani crpeli vodu iz Nila i dovodili je u malu prostoriju ispod piramide. Pumpa je mogla da stvori snažan pritisak koji je uzrokovao vibriranje cele piramide.
Za ovu tvrdnju postoje dokazi jer su u toj prostoriji pronađeni tragovi erozije od vode. Dalje, ispitivanjem Kraljičinih odaja pronađeni su tragovi cinka i hlorovodonične kiseline. Pretpostavlja se da su ove hemikalije ulivane kroz okna, a potom spajane da bi pokretale sagorevanje.
Proizvod ove hemijske reakcije bi, kako se pretpostavlja, bio vodonik koji bi putovao iz Kraljičinih odaja u Kraljevu, a potom bi vibracije iz podzemnog bazena pretvarale atome vodonika u energetske zrake. Ako je ova teorija bar delimično tačna onda bi to bio dokaz da je Velika piramida u Gizi, u stvari, u dalekoj prošlosti, bila veliki generator energije. Osim toga, našli smo odgovor na pitanja kakvim su se alatima služili stari graditelji i čime su pokretani ogromni kameni blokovi.
Vibrirajuće grede
Iznad Kraljeve odaje nalaze se 43 granitne grede, a svaka je teška oko 70 tona. Poređane su u slojevima i obrađene glatko pravougaono i paralelno na tri strane, a sa gornje su neravne i hrapave. Naučnici tvrde da su ove grede mogle da vibriraju ukoliko bi bile izložene određenoj količini energije.