Ovo su najprodavaniji polovni telefoni
Polovni telefoni su vrlo popularni, jer omogućavaju korisnicima, koji nemaju ili ne žele da ulože dosta novca u nove modele, koji su sve skuplji i skuplji sa svakom novom generacijom.
Tokom 2017. godine, po rezultatima istraživanja kompanije Swappa, koja se bavi posredovanjem u prodaji polovnih telefona u SAD i još nekim zemljama, korisnici su i dalje iskazivali ogromno interesovanje za kupovinom polovnih, ali kvalitetnih i očuvanih telefona.
Pročitajte još:
* Može li telefon da sruši avion: Čemu služi "airplane mode"?
* Od ovog telefona strahuje i policija: Šta sve može Zanco Tiny?
Ova kompanija nudi mogućnost da korisnik od drugog korisnika kupi telefon koji želi, koji je polovan, ali podleže Uslovima korišćenja, koji korisnici tj. njihovi modeli moraju da ispune pre nego što do kupovina tj. prodaje dođe.
Najpopularnija marka polovnih telefona je ubedljivo Samsung, a na listu se "ušunjao" i Google Pixel, u koji korisnici imaju sve više poverenja. Na listi je i Nexus 6P, koji je zaista jedan od najboljih Android telefona do sada, nepravedno zapostavljen zbog odnosa koji su Huawei i Google "razvili" nakon što je internet gigant odlučio da na Nexus tj. Pixel telefone više ne želi da stavlja logo proizvođača telefona (posle je Google otkupio deo Pixel "postrojenja", koje je u HTC kompaniji radilo na razvoju novih uređaja za Google).
Najprodavaniji polovni telefoni u 2017. su:
- Samsung Galaxy S7, s prosečnom cenom od 309 dolara
- Samsung Galaxy S6, s prosečnom cenom od 199 dolara
- Samsung Galaxy S7 Edge, s prosečnom cenom od 368 dolara
- Samsung Galaxy S5, s prosečnom cenom od 104 dolara
- Google Pixel XL, s prosečnom cenom od 586 dolara
- Nexus 6P, s prosečnom cenom od 293 dolara
- Samsung Galaxy S8 Plus, s prosečnom cenom od 615 dolara
- Samsung Galaxy S8, s prosečnom cenom od 550 dolara
- Google Pixel, s prosečnom cenom od 495 dolara i
- Galaxy Note 8, s prosečnom cenom od 726 dolara.
Internet sajt PhoneArena navodi da nisu objavljeni podaci o tome koliko je tačno prodato polovnih uređaja tokom 2017. godine u SAD i drugim regionima, ali navodi da je istraživanjem obuhvaćeno nekoliko stotina hiljada transakcija, pa je to jasan pokazatelj da tržište polovnih telefona cveta.