Mobilni u službi odbrane od napasnika
Maske za mobilne telefone, pored toga što štite uređaj od padova, mogu da zaštite i same korisnike. Neke kompanije, sa ciljem da pomognu korisnicima u odbrani od napadača na ulici, u njih ugrađuju električne šokere, suzavce i noževe.
Pametni telefoni, pored svoje osnovne funkcije, mogu da posluže i kao odbrambena oružja, pošto su u poslednje vreme u maske za njih počeli da ugrađuju električne šokere, suzavce i noževe.
Kompanija "Žuta jakna" pravi masku u kojoj se nalazi mali električni šoker, koji može da proizvede 650.000 volti. Uprkos tome što je nekoliko puta slabiji od profesionalnih uređaja, ipak može da onesposobi napadača.
Pronalazač ovog uređaja i sam je bio žrtva napada, a kasnije je taj šokantni događaj iskoristio da napravi uređaj koji košta 140 dolara.
Da su maske za mobilne telefone postale pravi "arsenali", pokazuju i druge verzije, koje u sebi imaju suzavac ili skriveni nož. Maske sa suzavcem dolaze pod imenom Spraytect i Smart Guard, a koštaju oko 40 dolara.
Neke kompanije odlučile su se za tradicionalno oprobano zaštitno sredstvo - nož, čije je sečivo sakriveno u samu masku. One su, doduše, u nekim zemljama zabranjene.