Nije na Fejsu? Beži od njega!
Na svetu je preko 955 miliona Fejsbuk naloga, a ako vaš nije među njima, to bi moglo da vam nanese štetu.
Neki psihijatri i poslodavci ocenjuju da je sumnjivo ako pojedinac nije na Fejsbuku. To je zato što se među današnjom mladom generacijom smatra "normalnim" da bude na društvenoj mreži, dok se izbegavanje iste smatra "nenormalnim".
Bez Fejsbuka si potencijalni masovni ubica?
Ni osumnjičeni za pucnjavu u Aurori, Džejms Holms, ni norveški bombaš Andres Brejvik nisu imali Fejsbuk profile.
Autorka članka o Fejsbuk nalozima, Nemica Katrin Šulce je otišla tako daleko da je rekla kako ima razloga da sve "apstinente” od Fejsbuka smatramo potencijalnim masovnim ubicama. |
Poslodavci mogu da pomisle kako je odsustvo potencijalnog kandidata za posao sa Fejsbuka znak da mu je nalog bio toliko pun škakljivog materijala da je morao da ga obriše.
Na kraju krajeva, 90 posto poslodavaca proverava online profile svojih kandidata.
Slično tome, psiholozi vide aktivnost na Fejsbuku kao odraz zdravog društvenog života.
"Internet je postao prirodni deo života”, kazao je psiholog Kristofer Meler nemačkom listu Der Tagesspiegel. "Preko online prijatelja dobijate osećaj pozitivnog vrednovanja”.
Kolumnistkinja sajta Slate.com, Emili Jofi, savetuje mladima da se ne zabavljaju ni sa kim ko nema Fejsbuk profil.
"Ako upoznate nekog sa kim želite da idete ui krevet, a on nema Fejsbuk stranicu, možda će vam se lažno predstaviti. To su prvi znaci za uzbunu”, kaže ona.
Jofijeva ističe da se ovi saveti ne odnose na osobe koje su već bile "odrasle, produktivne” individue pre nego što su društveni mediji počeli da se šire.