Nije lako, ali nije ni nemoguće: Kako da prepoznate fejk "markiranu" torbu
Kopije originalnih brendiranih torbi mogu da budu toliko dobro napravljene da ćete teško prepoznati kopiju. Ali nije nemoguće, ako znate ove cake.
Prvo što treba da uradite je da dobro istražite. Da se dobro upoznate sa ponudama određenih brendova i da se dobro upoznate sa njim prepoznatljivim modnim pečatima. Ukratko, da torbe dobro upoznate.
Fejk komad razotkriva i cena. Kada dobro znate cenovnik originala, cena kopija će vam biti prvi signal da "nešto nije u redu".
Originalnu "Šanel" torbu nikada, nikada nećete moći da kupite za 200 dolara, koliko se traži za fejk modele. Procečna cena izvorne kreacije je uvek oko nekoliko hiljada dolara.
Signal da se radi o kopiji je i plastika (osim kod plastičnih brendiranih modela). Veliki broj modnih kuća i dalje odoleva trendu plastičnog dizajna pa kada pronađete pristupačnu "brendiranu" torbu sa plastičnom ručkom, budite oprezni.
I sami proizvođači su doskočili kopiranju njihovog dizajna poput Gučija pa na svoje modele stavljaju kodove koje oni koji kopiraju nikada ne znaju.
Kopije odaju i šavovi, neurednost u krojenju im je skoro pa zaštitni znak.
Morate da znate i da svaki original ima oznaku brenda na čistoj koži. Nijedna kuća neće dozvoliti drugačije rešenje.
Original krasi i "savršen položaj" pa je torba koja stoji "pravo" definitivno originalno delo.
Kopiju ćete poznati i po mirisu jer skoro nikada ne miriše na kožu.
Izbor brendirane torbe je poput detektivskog posla, ali se isplati jer čuva vaš novčanik. Nema većeg izdatka od kupovine skupe, fejk torbe.