Šta kada se automobil ubuđa?
Ko god ima automobil, svestan je da njegovog ljubimca može napasti buđ. Masni otisci prstiju na vratima, ostaci hrane, kijanje na volan... Sve ovo dovodi do pojave gljivica i buđi u kabini automobila. Iako je ta istuacija neprijatna, nije nerešiva. Naoružajte se strpljenjem i počnite sa čišćenjem.
Kada dođe do bojave buđi, nikada bez zaštitne odeće nemojte sedati u kabinu. Pre nego što krenete u sređivanje, morate da se otarasite gljivica. U slučaju velike količine buđi po kabini, obavezno nosite zaštitnu opremu, jer u pojedinim slučajevima ona može da izazove alergijske reakcije i značajno utiče na respiratorni sistem. Posao započnite sa zaštitnom maskom i ne tražite izgovore da vam je pretoplo ili slično. Vodite se time da morate da se otarasite prljavštine i da vlaga nikako ne bi trebalo da obitava u kabini vašeg automobila.
I da, pre upotrebe hemijskih sredstava za čišćenje buđi, obavezno pročitajte uputstvo na njima kao i sastav jer se dešava da neke supstance koje deluju protiv buđi ujedno mogu da oštete plastiku. Najbolje je da sredstva koja koristite prvo probate na nekom neprimetnom delu, pa tek onda krenete u čišćenje. Izbegavajte upotrebu previše agresivnih sredstava ili ih makar ispirajte sa puno vode.
Pročitajte još:
* VIDEO: Ovakvu prikolicu još niste videli!
* VIDEO: Evo šta se desi kad turiraš tuđi "lambordžini"
Temeljno ribanje
Patosnice i sve tekstilne delove enterijera morate temeljno oribati sa četkom, dosta vode i šamponom za pranje unutrašnjosti automobila. Zatim pustite da se potpuno osuše van kabine vozila.
Prljavština mora da ode
U nekim automobilima ispod sedišta nalazi se svašta od papira, kesa i čega sve ne. Morate to sve pokupiti i onda temeljno usisati. Posebno dobro usisajte ćoškove enterijera gde se skuplja najviše prašine i mrvica.
Čišćenje unutrašnjosti
Povedite računa o tome koji materijal perete i u skladu sa tim da nabavite odgovarajuće sredstvo. Četku koristite samo na neosetljivim mestima. Ne pritiskajte previše po enterijeru jer možete lako oštetiti materijal.
Tretiranje pregrada
Uklonite sve sitnice. Osetljiva područja brišite čistom krpom. Posle korišćenja hemijskih sredstava sve ostatkeuklonite vlažnom krpom.
Pranje sedišta
Sedišta uvek perite poslednje kako biste mogli da sedite na njima dok čistite druge delove enterijera. Usisivač sa opcijom pranja najbolje može izvući prljavštinu iz sedišta.
Dezinfekcija
Ovaj sprej je namenjen dezinfekciji klima-uređaja. Mi ga ovde koristimo da uništimo spore koje su u automobilu. Pri upotrebi ovog spreja, ventilaciju podesite na kruženje vazduha i sredstvo će biti raspršeno svuda po kabini.