Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 12.11.2009.
12:59
Vestionline A

“Simpl majnds“ u crveno-belom ruhu

Drugi beogradski koncert “Simpl majnds“ (Simple minds) imao je crveno-belu uvertiru. Naime, čelnici Crvene zvezde su iskoristili novu posetu jednog od najboljih britanskih bendova svih vremena, kako bi uručili dres pevaču ove grupe Džimu Keru.

Vladan Lukić (levo) i Džim Ker

Legendarni frontmen škotske družine je po sopstvenom priznanju već više decenija navijač Crvene zvezde, koju je prvi put gledao kao klinac u Glazgovu. Predsednik crveno-belih Vladan Lukić, u pratnji savetnika za medije Miodraga Antonijevića, uručio je prigodan poklon Keru i, po njegovom priznanju, učinio mu povratak u Srbiju još lepšim.

“Bio sam još dete kada je Zvezda gostovala 1968. godine u Glazgovu i igrala protiv Seltika u osmini finala tadašnjeg Kupa šampiona. Ime Crvena zvezda imalo je tako neki magični prizvuk. Bila je to nezaboravna utakmica, jer je Seltik slavio sa 5:1. Briljirao je čuveni Džimi Džonston koji je, nažalost, pre nekoliko godina preminuo. Sećam se te utakmice jako dobro i od tada pratim šta rade crveno-beli“ - rekao je Ker pošto je iz ruku predsednika Lukića primio dres sa brojem godina koje je slavni muzičar napunio - 50.

Lider “Simpl majndsa“, koji su se proslavili ’80-tih godina prošlog veka naslovnom numerom za hit film “Brekfast klab“ (The Breakfast club), dodao je i da je veoma ponosan što je dobio dres kluba čiji je višedecenijski navijač.

“Svi u bendu smo veliki zaljubljenici u fudbal. I tada smo znali sve ekipe iz bivše Jugoslavije, ne samo Zvezdu. Poznavali smo sve, ali sam ja zavoleo crveno-bele i ovaj poklon će zauzeti posebno mesto u kolekciji naših fudbalskih uspomena“, poručio je Džim Ker.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online