Subota 18. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Ponedeljak 07.07.2014.
18:52
b92.net A

Tužila pisca jer je napisao surovu istinu o njoj?

Poznata holivudska glumica Skarlet Johanson je dobila sudski spor protiv francuskog pisca Gregorija Delakurta koji je veoma promiskuitetni lik u svom romanu “The First Thing We Look At” bazirao na osnovu njene ličnosti.

Smeta joj što je pisac u knjizi opisao kao "seksualni objekat": Skarlet Johansnon
 

Glumica je istakla da lik misteriozne plavuše u knjizi “The First Thing We Look At” neverovatno podseća na nju, odsnosno da je njena kopija, ali da je pisac u svojoj knjizi izmislio niz ljubavnih afera sa drugim poznatim ličnostima, te da je na taj način ugrozio njen integritet, prenosi magazin “San”.

Međutim, pisac je prokomentarisao da je lik iz njegove knjige svojevrstan omaž njenoj lepoti, te da je pisao s namerom da joj oda počast.

“Skarlet je arhetip lepote savremenog doba. Vrlo je seksepilna, a u isto vreme je veoma krhka”, istakao je pisac.

“Skarlet je odlična glumica. Očekivao sam da će mi u najmanju ruku poslati buket cveća jer je knjiga na neki način izjava ljubavi. Da sam znao da će ovako reagovati izabrao bih neku drugu glumicu”, dodao je pisac sporne knjige.

Ipak, glumičin advokat ističe da je u knjizi Skarlet opisana kao “seksualni objekat”, kao i da ljubavne afere uz brojne pikanterije predstavljaju svojevrstan atak na njenu ličnost.

Ponedeljak 07.07.2014. 19:00
istina nema atributa: samo jeste ili nije.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
  • 2026 © - vesti online