Ponedeljak 23. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 20.07.2010.
22:18
Tanjug A

Bradić u Londonu predstavio monografiju o srpskoj baštini

Ministar kulture Srbije predstavio je u ambasadi Srbije u Londonu monografiju o kulturnoj baštini Srbije pod nazivom "World Heritage Serbia" i najavio dinamičniju saradnju sa britanskim instritucijama, koje će obići tokom boravka u britanskoj prestonici, saopštilo je Ministarstvo kulture.

Bradić je sinoć, na večeri posvećenoj srpskoj baštini i književnosti, govorio o nasleđu na tlu Srbije koje je pod zaštitom UNESKO-a, što je praćeno video-prezentacijom.


Ministar je rekao da je u planu uspostavljanje dugoročnije saradnje sa londonskim institucijama, kako bi srpska kultura postala prisutnija i vidljivija na tlu Velike Britanije, a okupljeni su imali mnogobrojne sugestije o uspešnijem predstavljanju srpske kulture i umetnosti.


Publici je predstavljena i edicija "Srpska proza u prevodu", o kojoj je govorio potpredsednik PEN-a i koordinator programa "Ambasadorov izbor" prof. dr Zoran Paunović. On je predstavio 10 naslova srpskih autora u prevodu na engleski jezik, koje je objavila "Geopoetika".


Prijemu u ambasadi Srbije u Londonu prisustvovali su članovi diplomatskog kora, predstavnici akademskih krugova srpske dijaspore - dr Stevan K. Pavlović, dr Dejan Đokić, dr Zoran Milutinović, Vesna Petković, jedan od osnivača Srpskog društva, Dušan Tolmac, kao i predstavnici britanskih institucija, manifestacija i medija.


Promocija je deo projekta "Ambasadorov izbor", koji se realizuje u okviru obeležavanja Godine knjige i jezika, kao deo sistemskog međunarodnog predstavljanja srpskih pisaca i izdavača.


Tokom zvanične posete Londonu, do 23. jula, ministar kulture će se sastati, kako je najavljeno, sa predstavnicima Javnog servisa Velike Britanije (BBC), Nacionalnog pozorišta, Narodnog muzeja, Britanske biblioteke i Britanskog saveta (British council).

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2026 © - vesti online