"Glasnikova" "Zvučna knjiga" u svetu
Posle uspešnih gostovanja u Beču, Frankfurtu i Parizu, izdavačka kuća "Službeni glasnik" će od 12. do 18. maja 2011. godine predstaviti svoju novu zlatnu ediciju - “Zvučnu knjigu” - u još pet evropskih gradova.
O "Zvučnoj knjizi", ali i o drugim segmentima "Glasnikove" izdavačke delatnosti govoriće Petar Arbutina i Gordana Milosavljević Stojanović. Program će pratiti video prezentacija zvučnih knjiga iz kojih će odlomke čitati glumci: Predrag Ejdus, Rada Đuričin, Voja Brajović, Petar Kralj, Branimir Brstina, Vjera Mujović, Mihailo Janketić,Gojko Šantić, Ljubivoje Tadić, Petar Božović.
Predstavljanje "Glasnikove" edicije "Zvučna knjiga":
- u četvrtak 12. maja u 18h u Biblioteci Srpskog književnog društva "Prosvjeta" u Zagrebu (Preradovićeva 18/1);
|
"Zvučna knjiga" je projekat koji obuhvata izradu i distribuciju audio-knjiga u CD formatu, a koji je "Glasnik" pokrenuo 2010. godine idući u korak sa savremenim tokovima izdavačke produkcije.
Početak tog projekta obeležilo je objavljivanje knjige "Čujte Srbi!" Arčibalda Rajsa, a potom su se pojavili i "Izabrani tekstovi" Ive Andrića, "Moje uspomene" Živojina Mišića, "Blago cara Radovana" Jovana Dučića, "Antologija epske narodne poezije", "Izbor iz dečje poezije" Jovana Jovanovića Zmaja, "Antologija rodoljubive poezije", "Antologija lirske poezije".
Uskoro, u okviru prvog kola "Zvučne knjige", izlaze " Izabrani tekstovi" Isidore Sekulić i Miloša Crnjanskog, "Molitve na jezeru" svetog vladike Nikolaja Velimirovića i "Vreme smrti" Dobrice Ćosića.
Knjige sadrže CD i tekstualni prilog, a želja "Glasnika" je da i na ovaj način promoviše i čuva srpsku književnu baštinu i jezik i istovremeno približi najvrednija dela srpske književnosti najširem krugu čitalaca, a posebno onima koji nisu u svakodnevnom kontaktu sa maternjim jezikom.
"Zvučna knjiga" predstavlja dela najvećih srpskih pisaca u čiji svet nas vode glasovi najboljih srpskih glumaca.
Predstavljajući svoja izdanja u dijaspori "Glasnik" sledi svoju kulturološku misiju čuvanja i negovanja srpske kulture. Zvučne knjige pomoćiće da naši sunarodnici "tamo daleko“ ostanu u bliskom kontaktu sa maternjim jezikom.