Ponedeljak 15. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 14.05.2010.
18:10
Tanjug A

Za novosadsku filmsku nagradu 10 inostranih konkurenata

Na festivalu "Cinema city", koji se održava u Novom Sadu od 5. do 12. juna, u takmičarskoj selekciji internacionalnog nezavisnog filma "Exit Point" biće prikazano 10 filmova. Autorska ostvarenja iz Izraela, Nemačke, Indije, Danske, Iraka, Kine, Francuske, SAD i Španije konkurišu za glavnu nagradu "Ibis" - za najbolji film u celini. U istom programu dodeljuju se i nagrade za najbolju režiju i glumu.

"Exit Point", u selekciji filmske kritičarke Dubravke Lakić, donosi aktuelna, hrabra i drugačija filmska ostvarenja svetske kinematografije i predstavlja laureate najznačajnijih festivala kao što su Kan, Berlin, Tribeka, Sandens.


To su uglavnom priče o ljudima s margine, zaboravljenima, ali i tople i duhovite ljudske priče koje ne mogu da se vide svaki dan.


Lakićeva ističe da je ovogodišnji Exit Point posebno posvećen i ljudima sa posebnim potrebama - u bukvalnom i u metaforičkom smislu, ljudima koji su rođeni sa Daunovim sindromom, ratnim stradalnicima, alkoholičarima, špijunima, izbeglicama, siročićima, svima onima koji imaju posebnu potrebu za srećom, razumevanjem i ljubavlju bližnjih.

U selekciji su "Adžami" Skandara Koptija i Arona Šanija, "Sin Vavilona" Muhameda al Darađija, "Grad života i smrti" Čuana Lua, "Viski sa votkom" Andreasa Drezena, "Aplauz" Martina P. Zandvlita, "Zima do kostiju" Debre Granik, "Ja, takođe" Antonija Nahara i Alvara Pastora, "Put, film" Deva Benegala.


Na progamu su i francuski film u kojem glavu ulogu igra Emir Kusturica - "Afera zbogom" u režiji Kristijana Kariona, koji je kod nas već prikazan na festivalu Kustendorf, kao i izraelski "Pitanje veličine" Šarona Majmona i Ereza Tadmora, koji je oduševio publiku na ovogodišnjem Festu.


"Cinema city" obuhvata još dve takmičarske selekcije - Nacionalna klasa, sa novom domaćom produkcijom i "Do 10.000 dolara", sa filmovima snimljenim za manje od 10.000 dolara.


Na festivalu se dodeljuje ukupno 20 nagrada za domaći, internacionalni i niskobudžetni film.


Zajedno sa pratećim ciklusima i retrospektivama, organizatori najavljuju više od 120 filmova, među kojima je oko 30 premijera. Oni će se prikazivati u četiri zatvorena i dva open air bioskopa.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2025 © - vesti online