Sreda 8. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
16
Utorak 13.12.2011.
18:49
Blic A

Kojo u Zagrebu: Srbi i Hrvati su isti narod, ali se drugačije krste

Sinoć je u Zagrebu održana premijera novog filma Srđana Dragojevića "Parada", a publici u Hrvatskoj na kraju projekcije poklonila se gotovo kompletna glumačka postava na čelu sa Nikolom Kojom.

Nikola Kojo sa kolegama iz filma: Sa leve strane gej, a sa desne Hrvat Roko

Najviše paženje među novinarima izazvalo je pojavljivanje glavnog glumca Nikole Koja, koji je rekao da smatra da će publika i u Hrvatskoj reagovati na film isto kao i ona u Srbiiji.

"Neki će me pljuvati zbog toga, ali ja i dalje tvrdim da smo mi jedan te isti narod, samo se drugačije krstimo. Vi imate malo više slova 'j', mi malo manje. Ja sam rođen u vreme stare Jugoslavije i bez obzira šta je bilo na ovim prostorima i ti nesrećni ratovi, i dalje osećam da je ovo deo moje domovine bez obzira što moram da pokažem pasoš na granici", rekao je Kojo.

O razlici hrvatskog i srpskog filma, glumac je rekao: "Iako je generalno važilo da Srbi prave bolje filmove, naleti taj talas kad se pojave 'Fine mrtve devojke' i 'Kako je počeo rat na mom otoku' i onda sve teorije o boljem srpskom i lošijem hrvatskom filmu padaju u vodu".

Osim reditelja i srpskih glumaca, sinoćnjoj premijeri su prisustvovali i Stefan Kapičić sa devojkom Mirandom Viđak, kao i brojne druge poznate ličnosti iz Hrvatske.

POVEZANE VESTI

Utorak 13.12.2011. 19:00
Bio u prvim redovima na peder paradi u Beogradu.. Stao rame uz rame sa cedom , vukom , i onom ustaskinjom biserko i potpisao preokret.. AL STVARNO NAM TREBA JEDAN DOBAR PREOKRET DA OCISTIMO SRBIJU OD OVOLIKOG SLJAMA..
Utorak 13.12.2011. 19:02
Ау, просветли нас! Они су престали да се крсте као ми! Али то ти њима реци је..ли ти они матер удворничку!
Utorak 13.12.2011. 19:09
OTIŠAO DA SE POKLONI I UČINIO JE TO NA SVAKI MOGUĆI NAČIN,ŠLJAM. NASTAVIO JE PUTEM OTPADNIKA,PANONSKOG GOVNARA,BAJAGE...KO JE SLEDEĆI DUPEUVLAKAČ ?
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
  • 2026 © - vesti online