Utorak 21. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 21.10.2009.
03:49
Beta A

“Beogradski fantom“ u Njujorku

Film režisera Jovana Todorovića imaće 24. oktobra američku premijeru na festivalu "Gotam skrin" (Gotham Screen) u Njujorku.

"Beogradski fantom", sa Milutinom Miloševićem, Markom Živićem i Radoslavom Milenkovićem u glavnim ulogama, razotkriva jedan od najvećih mitova savremenog Beograda - automobilske vratolomije Vlade Vasiljevića u ukradenom belom poršeu na Trgu Slavija 1979. godine.

Na sajtu "Gotam skrina", "Beogradski fantom" se najavljuje kao " 'Paklene ulice' (Fast And Furious) socijalističke ere s kraja sedamdesetih, i jedan od najuspešnijih filmova srpske kinematografije u poslednjih 10 godina".

Todorovićev film je prošlog proleća bio hit u beogradskim bioskopima, prikazivan je na domaćim festivalima, a odlazak na "Gotam skrin" mu je prvo ozbiljnije predstavljanje u inostranstvu.

"Gotam skrin" se održava treći put i, kako se na sajtu navodi, upoznaje Njujorčane sa "svežim glasovima i perspektivama koji dolaze od lokalnih, nacionalnih i međunarodnih tvoraca filmova".

"Misija festivala je da publici i (filmskoj) industriji pokaže radove koji inače ne bi mogli lako da se vide, i da Njujorčanima pruži šansu da pogledaju sveže, neotkrivene filmove iz SAD i celog sveta", navodi se u proglasu manifestacije.

"Gotam skrin" prikazuje dugometražne, kratkometražne i dokumentarne filmove nezavisnih režisera - debitanata iz SAD i manje poznatih kinematografija.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online