Oaza na vratima Carske bare
Banatsko etno-selo Tiganjica sagrađeno je od temelja u lalinskom stilu na način na koji se u davna vremena gradilo. Dočarava posetiocima način življenja u Banatu i pruža im mogućnost da se bar na tren vrate u prošlost i osete njegove čari.
Banatska kuća trenutno raspolaže sa šest soba, ekonomskim dvorištem u kojem se posetioci mogu isprobati u kuvanju čobanskog paprikaša, riblje čorbe i to sve uz zvuke banatske tamburice. Etno-kuća je sagrađena od prirodnih materijala. Zidovi su napravljeni od blata, peska, slame i čerpića.
Grede su stare više od pet vekova, a u kući se nalazi i čuvena paorska peć. Takođe ispod čuvene banatske kotarke i sušare mogu učestvovati u tradicionalnom svinjokolju. Tu su i štale sa rasnim konjima kao i staze za jahanje, renjači, negovani park sa cvetnim lejama i etno-skulpturama. Selo je od Zrenjanina udaljeno desetak kilometara i nalazi se na samom ulazu u specijalni rezervat prirode Carska bara. Sve to urađeno je sa idejom da se na maštovit način dočara život u Banatu.
Zoran Ostojin otvorio je i Ljubišin etno-muzej, u čast svog oca, koji je tvorac etno-sela. U muzeju ima više od 400 eksponata. U Tiganjici se nalazi i mali zoo-vrt sa srnama, petlovima, paunovima i patkama.
Ova oaza nalazi se na desetak kilometara od Zrenjanina i šezdesetak kilometara od Beograda, na vratima Carske bare, pa samim tim čini ovo mesto idealnim za odmor, opuštanje i uživanje.
Dom za 240 retkih vrsta ptica
Carska bara kao prirodni rezervat predstavlja stanište za 240 retkih vrsta ptica, od kojih su 130 stanarice, a 110 selice, zbog čega ovaj rezervat predstavlja jednu od najznačajnijih stanica u Evropi. Posebnu prirodnu vrednost kompleksu Carske bare i napuštenog toka reke Begej daju mozaičnost, vodene, travnate i šumske vegetacije, kao i raznovrsnost životinjskih vrsta.