Ponedeljak 23. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 27.06.2018.
19:10
Ž. Marković - Vesti A

"Vesti" deli s gostima

Zvonko - Soni Jovanović iz Bazela već 20 godina redovno čita "Vesti". Nekad ih pročita od korica do korica, a nekad samo prelista, zavisi koliko ima vremena. Ne voli ružne događaje, Zvonko, ili kako ga u Bazelu svi zovu, Soni voli lepe stvari, lepe događaje, najviše događaje iz kulture, a muzičke koncerte obožava.

Ž. Marković
Brend Bazela: Zvonko - Soni Jovanović

U njegovom malom i smpatičnom baru, sa istim imenom Soni, Zvonko deli svoje "Vesti" sa gostima, a često se desi da neko od gostiju na kraju ponese novine da ih kod kuće prostudira, pa ih vrati sledećeg dana.

Posebno je zanimljivo vreme čitanja "Vesti" uz jutarnju kafu u Soniju, baru koji u Bazelu drži nivo i u koji svraćaju i zemljaci ali i Švajcarci.

Zvonko Jovanović je stigao u Švajcarsku, prvo u kanton Tićino, 1980. godine, a u Bazel dolazi 1991. da nauči nemački jezik i tu ostaje. Gimnaziju je završio u Kragujevcu, a studirao je ekonomiju i kao Kragujevčanin pravi paralele sa Bazelom, dok je nekad Kragujevac pokretala Zastava danas Bazel pokreće hemijska industrija. 1980. otvara sa suprugom bar restoran koji ove godine slavi 20 godina rada.

Uz Irce slavi jubilej

Povodom proslave 20 godina bara, ovaj Kragujevčanin poziva na druženje sa irskim muzičarima, čiju muziku prvi put predstavlja svojoj publici, na tromeđi, Švajcarske, Nemačke i Francuske. Tromeđa, kako kaže Jovanović daje osećaj sveta bez granica i velike slobode, koja mu je istovremeno i motiv i inspiracija.

Za ovaj bar restoran karakteristični su džez i bluz koncerti, koje Zvonko uporno i uz saradnju sa Muzičkom akademijom u Bazelu, uspešno organizuje.

Tu već više godina nastupaju švajcarski, ruski, američki, srpski i drugi muzičari. Zato je Zvonko - Soni postao brend u Bazelu i okolini.

Više generacija je prošlo kroz ovaj ugostiteljski objekat, oni koji su nekad ovde slavili punoletstvo, sad već slave rođendan deteta.

 

POVEZANE VESTI

ŠVAJCARSKA Ode pehar za Pariz
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2026 © - vesti online