Zašto je seks postao loš? Krivi su egoizam, ćutanje i rutina...
Dobar seks čini 10 odsto veze, a ako je on loš, tada čini 90 odsto veze, tvrde seksolozi. Ako ste nezadovoljni vašim seksualnim životom, redovnošću i kvalitetom odnosa, tada bi svakako trebalo da inicirate razgovor sa partnerom u kojem ćete zajedno moći da pronađete razloge.
Pre takvog razgovora trebalo bi da preispitate sebe i deo svoje "krivice" u nezadovoljavajućem seksu. Ako ste veliki deo svog života proveli u uverenju kako je vaš partner zadužen za to da vam pruži užitak, a tu se najčešće podrazumeva orgazam, tada sigurno i preuzimate pasivnu ulogu u seksu.
Bez obzira koliko vaš partner bio vešt ljubavnik, on ili ona ne mogu da pročitaju vaše misli i svaki aspekt vašeg užitka. S obzirom da je seks zajednička aktivnost, u njoj treba da se smenjuju dominacija i podređenost obe strane, inače se seks pretvara u rutinu.
Preskačete predigru
Predigra je često najvažniji deo seksa, jer je vrlo važno da oba partnera budu dovoljno uzbuđena, fokusirana i željna. Uključite li u svoj seksualni život više mašte i dopustite li svom telu da se dobro pripremi na vođenje ljubavi, moći ćete lakše da dođete do vrhunca i doživite eksplozivan seks, kažu psiholozi.
Ne izgovarate svoje želje
Bilo da sami ne govorite šta biste u seksu voleli, ili na to ne podstičete svog partnera zbog nelagodnosti ili stida, podsvesno lišavate svoj seksualni život brojnih zadovoljstava. Reči mogu da posluže kao najbolji afrodizijak i zbog toga se nemojte libiti da kažete partneru koliko, kada i gde ga želite.
Previše ste kritički nastrojeni
Iako treba da kažete partneru ako vam nešto ne odgovara, to treba da učinite na ohrabrujući način, a ne kritikom. Izbegavajte izraze kao što su "ne radi to", "ne sviđa mi se kako to radiš" ili "prestani", već se usmerite na ono pozitivno. Recite partneru "obožavam dok me diraš tu" ili "ovo je odlično" kako biste ga naveli na dobar trag.