Subota 18.09.2010.
10:30
Tanjug

Najbolji plivači Srbije ostali bez bazena

Ivan Lenđer

Zabrana korišćena usledila je, pre svega, zbog dotrajalosti bazenske ploče, ali nije tajna da taj bazen, star tri decenije, zahteva kompletnu obnovu, spolja i iznutra. Da je bezbednost korisnika ugrožena, bilo je jasno i pre dve godine, kada je pao deo krovne konstrukcije. Srećom, tada niko nije bio povređen.


"Posle inspekcijske zabrane, ostaje pitanje kako 'preplivati' do naredne letnje sezone, kako zadržati vrhunske plivače i njihove sve brojnije nasednike, kako obezbediti obuku za neplivače i rekreaciju za brojne građane“, pita se predsednik Plivačkog kluba Proleter i Plivačkog saveza Vojvodine Dragan Radosav.


On ocenjuje da bez finansijskih ulaganja i uslova za plivanje u Zrenjaninu, nije moguće nastaviti sa uspesima i vrhunskim rezultatima.

"Naši seniori i juniori su sada najbolji u Srbiji, a pioniri i kadeti među tri najbolja kluba“ kaže Radosav i naznačava da očekuje finasijsku pomoć iz pokrajinskog i republičkog budžeta i od sportskih asocijacija.


"Ne zavidimo, već čestitamo drugim gradovima i klubovima koji su dobili olimpijske bazene, ali napominjerm da je Proleter najbolji u Srbiji u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji, kao i da su pioniri i katedi iz Zrenjanina među tri najsuspešnija kluba u državi“, kaže Radosav.


Novi direktor Sportskog centra „Jug“, u čijem sastav su oba bazena, trener Proletera i reprezentacije Srbije Dejan Pejinović, u izjavi za Tanjug ocenjuje da u nizu pitanja prioritet ima izgradnja kotlarnice, a zatim natktivanje otvorenog bazena.
Dok se uz pomoć čelnika Zrenjanina traže rešenja i pare za obnovu dva bazena, kvalitetniji takmičari putovaće u Novi Sad, u bazen na Klisi, a oko 160 najmlađih u Kikindu.

Zatvaranje bazena pogodilo je i vaterpoliste i ronioce. Vaterpolisti su odustali od takmičenja u Prvoj B ligi, dok dečaci iz podmlatka tog kluba treniraju na suvom, u Džudo klubu. 

2024 © - Vesti online