Islamisti iz Srbije ubili nemačku policajku?
Autorski tim iz Štutgarta je prilikom istraživanja za knjigu naleteo na dosad nepoznate podatke koji, po svemu sudeći, vode na opasan kriminalno-politički teren, tačnije na moguću kooperaciju istočnoevropske mafije i radikalnih islamista. Centar tih najnovijih istraga je ponovo Srbija.
Na osnovu informacija iz visokih radikalno islamističkih krugova saznaje se da je ubica policajke koristio ruski pištolj marke "tokarev". Ovo oružje korišćeno je u Čečeniji, ali i tokom obuke proletos osuđenih terorista u pakistanskom terorističkom kampu!
Napadači pucali u glavu
Dvadesetdvogodišnja Mišel Kizeveter je odmah izdahnula, a njen kolega Martin A. preživeo je s teškim posledicama i do danas se ne seća ničega u vezi sa zločinom.
Ubice su pokupile službeno oružje policajaca, tri magacina metaka i lisice, kao da su time demonstrativno pokupili trofeje svog morbidnog poduhvata. |
Drugi trag navodi da su u vreme ubistva nepoznati Arapi uplatili u banku u Hajlbronu desetine miliona evra. Sada se postavlja pitanje nije li tim novcem plaćen neki kriminalni posao kao što je trgovina oružjem i da li je i taj detalj u vezi s napadom na policajce.
Autori iz Štutgarta su pri tom "naleteli" i na vezu između islamista u Hajlbronu i ekstremista u Ludvigzhafenu i Manhajmu koje već godinama vodi Nemac turskog porekla Mevlut K, blizak Al Kaidi.
On je 2007. godine teroriste iz Zauerlanda snabdeo sa 26 eksplozivnih naprava iz Istanbula i bio jedan na listi optuženih, ali se još nalazi na slobodi.
Pored svih sumnjivih aktivnosti kojima se bavio, Mevlut K. je za svoje aktivnosti angažovao opasnu kriminalnu bandu iz Srbije, "tačno u onoj zemlji na Balkanu za koju štutgartska kriminalistička služba pretpostavlja da ima veze s ubistvom policajke u Hajlbronu".
Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal u Srbiji već godinama istražuje aktivnosti ove bande, kojoj se, pored ostalog, pripisuju prevare, nanošenja teških povreda, teroristički napadi i ostale kriminalne radnje, piše "Štern".
Insajderi su izvestili o tome da je u vezi sa slučajem u Hajlbronu postojala trgovina oružjem, u koju je bio umešan i Mevlut K.
Dosad on nije bio dovođen u vezu s ubistvom policajke, ali od sada će Savezno tužilaštvo i Savezna kriminalistička služba morati da se intenzivnije pozabave ovim slučajem, poručuje autorski tim iz Štutgarta u svojoj knjizi.
Fijasko sa "Fantomom"
Krajem marta 2009. godine se, međutim, ispostavilo da ne postoji nikakav fantom-ubica, nego je istraga završila kod saradnice firme za isporuku štapića s vatom, koje koriste istražitelji na mestu zločina. Utvrđeno je da je radnica, nepažnjom, "zarazila" svojom DNK štapiće s vatom, a to otkriće bilo je veliki poraz za istražitelje.
Kad je "Fantom skandal" dospeo u javnost, štutgartska kriminalistička služba je navela da ubice dolaze iz miljea organizovanog kriminala i da "vruć trag" vodi ravno - u Srbiju! Do danas, međutim, ubice mlade policajke nisu nađene. |