EU: U kontaktu smo sa Beogradom i Prištinom

Na pitanje Tanjuga o reakciji Brisela na hapšenje Srba na Severu KiM, portparolka EU je odgovorila da operacije policije u Kosovskoj Mitrovici, koje ciljaju ”osumnjičene pojedince iz celog regiona i ostatka Kosova”, a na osnovu naloga Suda, "moraju da budu sprovedene u skladu sa zakonom".
- Pridržavanje vladavine prava, uključujući i pretpostavku nevinosti, je ono za šta se EU snažno zalaže. Policijske operacije moraju da donesu poverenje u zakon u svim zajednicama. One moraju da jačaju, a ne da slabe napore u cilju normalizacije - izjavila je Kocijančić.
Kocijančić naglašava da EU veruje da je potrebno više saradnje policije i pravosuđa od strane svih aktera i uz puno poštovanje Brisleskog sporazuma.
- U konaktu smo sa Beogradom i Prištinom i pozvali smo na ''krajnju suzdržanost'' - kaže Kocijančić.