Utorak 02.10.2018.
20:42
Vestionline,Blic.rs

Bolest modernog doba

pixabay.com
Jedno istraživanje je pokazalo da društvene mreže utiču na mlade da se loše osećaju u svojoj koži

Najnovija studija je pokazala da su najusamljeniji zdravi, uspešni mladi ljudi, koji napreduju u svojim karijerama i verovatno iznajmljuju stan u gradu.

Nivo usamljenosti je najizraženiji u dobu između 16 i 24 godine. To je u kontrastu sa dobom preko 75 godine, u kojima ispitanici tvrde da se osećaju živahno i samo 27 odsto njih se izjašnjava kao usamljeno.

Na prvi pogled deluje da mladi ljudi lako sklapaju prijateljstva.

U uzrastu od 18 godina pa naviše, 50 odsto mladih kreće na fakultet, seli se u domove, sreće ljude sličnih gledišta na život i svet i ohrabruju se da piju i zabavljaju se kao da sutra ne postoji.

pixabay.com

Čak i kada se ne ode na fakultet, lakše je upoznati ljude sa 20 godina.

Radije nego da se povezuju sa ljudima na dubljim osnovama, mladi danas jednostavno mogu da skinu aplikaciju i imaju listu hiljade stranaca na svom telefonu. Kada se na to dodaju društvene mreže, koje omogućavaju korisnicima da se povežu sa svima koje su sreli makar jedanput, teško je zamisliti kako se mladi mogu osećati usamljeno, naročito u tolikom procentu.

Ali, svaki novčić ima dve strane.

Fakultet, iako jezgro gde se mogu sresti novi ljudi, predstavlja problem kada treba da se ostane u kontaktu sa njima. Tek svršeni studenti nemaju novca za socijalizaciju.

pixabay.com

Zbog toga često ostaju kod kuće.

Aplikacije za sastanke donose svoje zamke. Lepo je imati spisak samaca na svom telefonu, ali predstavlja neprijatnu situaciju kada treba da se komunicira sa onima koji nam se u stvarnosti dopadaju.

Sticanje i negovanje prijateljstava predstavlja težak posao i trebalo bi da počnemo da ulažemo vreme na to.

2024 © - Vesti online