Subota 16.12.2017.
08:29
A. Šišić - Vesti

Dobro sam, hvala na pitanju

pixabay.com
Lažni osmeh na lice i idemo dalje

Psiholozima je ova tema neizmerno zanimljiva. Oni su se potrudili da nabroje nekoliko situacija u kojima ljudi najčešće zaobilaze istinu.

Neobavezno ćaskanje

Stručnjaci ukazuju i na to da kad odoba dobije pitanje "kako si", u poslednje vreme poražavajuća istina je da često prestane da sluša sagovornika. Ovo pitanje izaziva u ljudima neobjašnjiv otpor, pa ako neko nije raspoložen za ćaskanje, trudi se da iste sekunde promeni temu.

Osobe kojima je krevet najmiliji i teško se bude ujutru su poznati lažljivci. Spavalice zarad malo sna tokom buđenja uglavnom izgovaraju da tog dana nemaju obaveze ili da moraju na posao od 11 čak iako rade od osam.

Partneri i roditelji koji su zaduženi za buđenje neretko se opeku. Zato svaki naredni put kad im najmilije spavalice naruče buđenje ranom zorom, ne nasedaju na njihove bajke.

Najrasprostranjenija neistina koja se izgovara je odgovor "dobro sam", iako se ljudima svet ruši. Znalci su dokazali da kad devojku nešto tišti ona brigu drži u sebi i neće da otkrije okolini koliko je u tom trenutku ranjiva. Zato laže druge i sebe, ubeđujući svet da je sa njom sve u redu.

Osobe koje stalno kasne su često na meti osude. One ponekad ne žele da dođu poslednje na žurku, slavu ili okupljanje, ali se ipak spletom svakojakih okolnosti uvek pojave na kraju fešte. Kad ih zovu da provere gde su, uvek odgovaraju prijateljima da su upravo krenuli ili da se nalaze u kolima iako još uvek nisu izašle iz kupatila.

Istina je najčešće potpuno suprotna kad se na proslavi rođendana otvaraju pokloni i zahvaljuje gostima uz reči "hvala, divno je", a dobili ste set šerpi ili baterijsku lampu koje su sve samo ne vaš omiljen poklon. U takvim situacijama se namesti veštački osmeh i izgovaraju reči hvale da se ne bi povredila tuđa osećanja.

 

2024 © - Vesti online