Tradicionalni jesenji koncert kluba Bambi u Beču: Bez duše nema ni hleba ni kola
Svake godine, na jesen, KSD Bambi organizuje manifestaciju posvećenu domaćoj hrani, narodnim običajima i pesmi, na kojoj okuplja i prijatelje iz Austrije i otadžbine. Publika je imala priliku da uživa u prikazu narodnih igara, pesama, običaja i verovanja, zvuku starih muzičkih instrumenata, autentičnom mirisu i ukusu narodne kuhinje.
U foajeu dvorane održana je prezentacija domaće hrane, gde su najveštije kuvarice pripremile srpska jela.
Folklorno zabavište
Bambi je nedavno pokrenuo novu grupu - folklorno zabavište, koje okuplja decu od četiri do šest godina. Kroz dve probe nedeljno i dodatne radionice deca na zabavno-kreativni način uče narodne običaje. Rukovodilac grupe je Ivan Pavlović, vaspitač predškolskog obrazovanja sa dugogodišnjim iskustvom, uz podršku umetničkih rukovodilaca škole foklora u muzičko-igračkom programu. U radu se deca podstiču na kreativnost, razvoj duha i svesti, muzikalnost, fizičku kondiciju, timski rad i druželjubivost.
U svečanoj sali sve folklorne sekcije Bambija prikazale su bogat kulturno-umetnički program. Tako su nastupali članovi Bambijevog folklornog zabavišta, školice, pionirski ansambl, ali i veterani, takozvani "Bambi plus", pevačka grupa društva. Izvođački ansambl oduševio je publiku igrama iz okoline Niša, Gornjeg Pčinja.
Pozivu Bambija na zajedničko druženje odazvali su se SKUD "Karađorđe" iz Beča, koji je nastupao sa pionirskim, omladinskim i srednjim ansamblom, KUD "Bora Stanković" iz Beča sa izvođačkim i pripremnim ansamblom, KUD "Laza Nančić" iz Vršca, Gradski ansambl narodnih igara i pesama iz Požarevca, kao i KUD "Homolje" iz Žagubice.
Jesenjem koncertu prisustvovale su srpske i ruske diplomate, a ministar savetnik u Ambasadi Srbije Goran Bradić izrazio je posebno zadovoljstvo negovanjem srpske kulture i običaja u Beču.
Učimo narodne instrumente
U ovom klubu je počeo i projekat Učimo narodne instrumente, a etnomuzikolog Aleksandar Arabadijev pripremio je program koji obuhvata praktično i teorijsko učenje narodnih instrumenata, od gajdi, preko kavala, tambura, tapana, kemana do duduka. Cilj projekta, koji je za učesnike potpuno besplatan, jeste analiza interesovanja za narodne instrumente kako kod zemljaka sa prostora bivše Jugoslavije, tako i kod Austrijanaca i drugih naroda koji žive u ovoj zemlji.