Ubica iz Minhena bio nacista
Istražitelji tako imaju novu tezu da je on ciljano ubijao strance. Svih devet žrtava je bilo migrantskog porekla, od toga četvoro turskog i troje kosovskih Albanaca.
Već godinama brojne ankete među mladim muslimanima u Nemačkoj pokazuju zastrašujuće simpatije za Hitlera. Njegovo delo "Moja borba" ("Mein kampf") je jedna od najomiljenijih knjiga, a Hitler ima karakter kulta za orijentalne učenike, potvrđuje portal Kop onlajn, koji se usput čudi da frankfurtski list tek sada konstatuje ove činjenice.
- Mi jednostavno potiskujemo to da je Hitler u islamskom svetu omiljeno ime za decu, koje danas nemačke službe moraju da preimenuju - napominje autor Udo Ulfkofe.
Uhapšen dečak spreman za napad
Nemačke vlasti su uhapsile 15-godišnjeg dečaka koji je osumnjičen da je planirao napad, a veruje se i da je bio u kontaktu sa tinejdžerom koji je prošle sedmice u Minhenu ubio devet osoba u tržnom centru. Tužilaštvo i policija u Ludvigzburgu saopštili su da je mladić upućen u psihijatrijsku ustanovu. Odao ga je onlajn kontakt sa masovnim ubicom iz Minhena, a kod njega su pronađeni meci, noževi, plan bekstva, hemikalije i instrukcije za pravljenje bombi.
U jednoj velikoj libansko palestinskoj porodici, koja živi u Rurskoj oblasti, skoro svaki otac ima sina po imenu Hitler. Vođa nacista je zvezda jedne palestinske radio-emisije i junak među mladim muslimanima. "Moja borba" se preporučuje u knjižarama arapskih zemalja, a Hitler ekspandira ne samo na Bosforu, nego je bestseler u mnogim arapskim zemljama".
Okončana drama u Bremenu
Policija je uhapsila izbeglicu iz Alžira koji je utekao iz psihijatrijske ustanove preteći da će sve da digne u vazduh, zbog čega su vlasti evakuisale tržni centar u Bremenu. Alžirac, koji je tražio azil u Nemačkoj, uhvaćen je na železničkoj stanici posle višečasovne potere. Bio je u pritvoru zbog nekoliko krađa, a tamo je izražavao privrženost Islamskoj državi i saosećanje prema masovnom ubici iz Minhena.
- Jedno je jasno - naglašava Ulfkofe - da smo masovno uvezli kriminal i da politika i mediji rade na tome da atentat u Minhenu predstave kao usamljeno delo pojedinca sa psihičkim smetnjama. Građani ne treba da znaju da je veličanje nacizma zvanična politika Irana i da se Merkelova rukuje sa onima koji negiraju holokaust, kao što je nedavno učinila kada je primila palestinskog predsednika Mahmuda Abasa, u Berlinu - zaključuje autor.