Bregzit izglasali seljaci, starci i socijalni slučajevi
London je, kako se navodi, bio ubedljivo za ostanak u Evropskoj uniji.
Liverpul i Mančester i škotski Edinburg, te velški Kardif su bili u velikoj meri za ostanak, a u Birmingemu su protivnici i zagovornici izlaska Britanije iz EU bili izjednačeni. Za ostanak su bili i Oksford i severnoirski Belfast.
Prema tim analizama se čini da su za izlazak iz Evropske Unije mahom glasale ruralnije sredine, a posebno su naoštreni na izlazak bili na krajnjem istoku Engleske, u regonu Istočno Midlendsa gde je u nekim delovima uz samu istočnu obalu preko 80 odsto birača glasalo za izlazak Velike Britanije iz Evropske unije.
Podaci pokazuju da su, ukupno gledajući, Engleska i Vales bili za izlazak, a Severna Irska i u još većoj meri Škotska, za ostanak Britanije u EU.
Prema starosnoj dobi, Britanci stari od 18 do 24 godine, odnosno oni koji će najduže morati živeti s jučerašnjom odlukom, u najvećem su postotku bili za ostanak u Uniji, njih 64 odsto.
Pročitajte još:
* Velšani: Nismo Englezi, ostajemo u EU!
* Ako Britanija napusti EU, sledi Švegzit?
* Ako Britanci odu iz EU, hoće li London otići iz Britanije?
Što su stariji, Britanci su sve više protiv Britanije u Evropskoj uniji.
Najviše onih koji su za izlazak tako je u starosnoj grupi od 65 i više godina, 58 odsto.
Prosek godina koliko će oni morati živeti sa svojom odlukom je 16, a oni najmlađi glasači koji su bili i najviše za ostanak, živet će s ovom odlukom u proseku 69 godina.
Dosad su studije pokazale da protivnici Evropske unije i evroskeptici mahom pripadaju siromašnijem i lošije obrazovanom stanovništvu, a s obzirom na regionalnu strukturu glasanja za ostanak odnosno odlazak Velike Britanije iz Evropske unije može se pretpostaviti da je upravo tako stanovništvo izglasalo izlazak iz EU, prenose mediji iz regiona.