Kineski virtuoz šef-dirigent Beogradske filharmonije
Muhai Tang je izjavio da je posle svog debitanskog koncerta sa muzičarima Beogradske filharmonije, u decembru 2008. godine, odmah osetio snažnu vezu sa orkestrom „koji ima fantastičan ton i izuzetan nivo entuzijazma i angažovanosti“ i da sa "nestrpljenjem očekuje buduće godine rada u ovom dinamičnom okruženju, u kojima će pomoći orkestru da ide korak dalje u svojim umetničkim ambicijama“.
Robert Bokor, umetnički direktor i predsednika međunarodnog umetničkog borda Beogradske filharmonije je izjavio da će Muhai Tang započeti saradnju sa Beogradskom filharmonijom trogodišnjim ugovorom i da će u sledećoj sezoni imati minimum šest koncerata.
Paralelno sa svojim angažmanom u Beogradskoj filharmoniji, Muhai Tang ostaje na mestu šefa-dirigenta Ciriškog kamernog orkestra, stalnog gostujućeg dirigenta Hamburškog simfonijskog orkestra i umetničkog direktora Šangajske filharmonije.
Muhai Tang je međunarodno priznat kada ga je Herbert fon Karajan pozvao da diriguje pretplatnički ciklus koncerata Berlinske filharmonije 1983. godine. Ovaj uspeh doveo je do ponovnih nastupa sa Berlinskom filharmonijom i poziva velikog broja vodećih svetskih orkestara kao što su Londonska filharmonija, Gevandhaus iz Lajpciga, Državna kapela iz Drezdena, Orkestar Bavarskog radija, Pariski orkestar, Francuski nacionalni orkestar, Sanktpeterburška filharmonija, Sidnejski simfonijski orkestar i Simfonijski orkestar San Franciska.
Od tada, Muhai Tang se pojavljuje kao gostujući dirigent na četiri kontinenta i muzičkim festivalima u Pragu, Berlinu, Edinburgu, Veroni, Bergenu i Pekingu. Omiljen je i među publikom i među muzičarima zahvaljujući živosti na bini i svojoj gracioznoj i prirodnoj tehnici. Radio je sa mnogim istaknutim umetnicima među kojima su Mstislav Rostropovič, Jehudi Menjuhin, Icak Perlman, Žan Pjer Rampal, Marta Argerič, i Ane Sofi Muter.
Kineski umetnik diriguje neobično širok repertoar – od Baha do savremenih kompozitora, a mesto umetničkog direktora i šefa dirigenta Ciriškog kamernog orkestra pružilo mu je mogućnost za istraživanje kamernog repertoara koji mu je oduvek bio blizak. Muhai Tang je dobio velika priznanja za izvođenje dela kompozitora Jozefa Hajdna.
Takođe je bio i glavni dirigent Kraljevske filharmonije Flandrije, Kineskog nacionalnog simfonijskog orkestra, Kvinslendskog orkestra iz Australije (tamo i drži mesto počasnog dirigenta i umetničkog direktora) i Orkestra Gulbenkijan iz Lisabona. U Orkestru Gulbenkijan radio je 12 godina, od 1987. do 2000, a za to vreme je uspeo da podigne reputaciju Orkestra zahvaljujući međunarodnim turnejama i snimcima.
U 2005. i 2006. dirigovao je Orkestrom Šangajskog konzervatorijuma, gde se i sam školovao, u okviru evropskog muzičkog festivala mladih Young Euro Classic u Berlinu, na kojem tokom 17 dana nastupa 17 mladih orkestara.
Muhai Tang je 2007. godine postavljen za šefa Katedre za dirigovanje i profesora dirigovanja na Šangajskom konzervatorijumu, a od 2007. radi i kao umetnički direktor koncertne dvorane u Šangaju. Tang je nosilac titule počasnog dirigenta Kineskog nacionalnog simfonijskog orkestra.
Među brojnim snimcima kineskog virtuoza, koncerti za gitaru Tena Dana i Kristofera Rauza sa Šaron Izbin i Orkestrom Gulbenkijan, za diskografsku kuću Teldek, nagrađeni su Gremijem 2002. godine.