SAD htele hapšenje Gruevskog
Milenko važi za jednog od najvatrenijih pristalica nekadašnjeg premijera i lidera vladajuće VMRO-DPMNE Nikole Gruevskog. Smatra se da on u javnosti govori ono što Gruevski misli, a ne sme ili ne želi javno da kaže.
Na svom portalu Dudinka, Nedelkovski je napisao da su u prošlu sredu, 13. aprila, američki ambasador Džes Bejli, zajedno sa svojim službenicima i ambasadorom EU u Makedoniji Aivo Oravom "napravili smrtonosnu klopku za makedonski narod, naciju, državu".
"Napravili su strategiju specifičnog državnog udara kojim bi bio eliminisan lider slobodne Makedonije, Nikola Gruevski" napisao je Nedelkovski.
Narod ostaje na ulicama
Antivladini protesti u Makedoniji postaju sve masovniji, a pored Skoplja, na ulice u sve većem broju izlaze i građani Kumanova, Štipa, Bitolja, Velesa i Strumice. Sve veći broj građanskih i stranačkih organizacija Albanaca priključuje izlivu žestokog negodovanja nakon odluke makedonskog predsednika Đorđa Ivanova da istovremeno amnestira čak 56 političara, osumnjičenih za nameštanje izbora i dela teškog kriminala. Demonstranti traže povlačenje odluke o aboliciji, ostavku šefa države Đorđa Ivanova i slobodne i fer izbore.
Prema njegovim saznanjima, plan je bio "podmukao, ali precizan". Čekalo se da u popodnevnoj smeni u Krivični sud na posao dođu dvojica sudija u predistražnom postupku, koji su "familijarno, ideološki i materijalno debelo povezani sa SDSM, SOROS i ambasadom SAD".
Te srede, piše dalje Nedelkovski, u koordinaciji sa Sudom i savetnikom u američkoj ambasadi Mitkom Burčevskim, Specijalno javno tužilaštvo je oko podne trebalo da objavi da otvara slučaj o Nikoli Gruevskom koji su planirali da nazovu "Teflon".
- Na sreću, akcija predsednika Ivanova im je osujetila ovu gadost - zaključuje Mile Nedelkovski.
Prema scenariju, za koji Nedelkovski tvrdi da postoji, policija je trebalo da uhapsi Gruevskog u trenutku dok bi se kretao od kuće do svog kabineta u stranci. Istog dana po podne bi bio izveden pred sudiju, a oko ponoći bi mu bila određen pritvor.