Sreda 10.02.2016.
14:03
J. L. Petković - Vesti

Srbi - vanzemaljci po kosovskom

printscreen
Sve lepo piše

Celokupan prevod važnih informacija na srpski jezik je katastrofalan, a na pojedinim stranicama tekstovi na srpskom su uništeni do apsurdnosti i gluposti.

Između ostalog, piše da je Ski centar Brezovica služio za mučenja, i da su zidovi u manastiru Dečani - krečeni, umesto oslikani. Agencija ujedno šalje i sjajnu poruku investitorima - na Kosovu se sve uglavnom isplaćuje u kešu!

- Vanzemaljci koji podležu viznom ali koji imaju važeću Šengensku vizu za ulazak, mogu uči u Republiku Kosovo, i boravka za 15 dana bez viza, doslovno piše na stranici "Dolazak na Kosovu".

Stranica sa instrukcijama kako stići do Prištine, u zvaničnom prevodu glasi "Kako Stčite na Kosovu". Na njoj piše i sledeće: "Priština, Kosovo je prestonica, ima takav stav koji se može postiči za sat vožnje od svake susedne zemlje".

O Prizrenu

Teško da se mogu razumeti i rečenice koje opisuju grad Prizren:  
- Grad Prizren, zbir tragovima prošlosti i kulturnog nasleđa bogatstvo Osmanskog Carstva iz 15 veka do 20 veka. Srednjovekovni gradovi Otomansko Sinan Pašina Džamija, kao i vekovima stare mostove od kamena Prizrenu predstavlja istorijski ukorenjena turski.

Platne alatke i mučenja na Brezovici

U delu "Kvalitet života" stoji da je "euro zvanična valuta na Kosovu i večina isplata u gotovini", ali ima i "platnih alatki".

- Ipak, sve glavne prodavnice, restorani i hoteli su opremljeni elektronskim platnim alatki. 
Za nevericu, ali istinito, jedna od stranica na internet poratlu Agencije se zove "Aktivnosti van", a na njoj se opisuje Ski centar Brezovica.

- Ski centar Brezovica je služio kao alternativni destinaciju za skijanje alpinskih mučenja tokom Zimskih Olimpijskih Igara u Sarajevu 1984., pojašnjavaju autori teksta.

Čak i deo o kulturnom nasleđu, manastiru Dečani koji je pod zaštitom Unesko, napisan je na katastofalnom srpskom jeziku.

- Manastir Dečani je nasledstvo UNESCO zaštitom, koja datira iz sredine 14 veka. Manastir pripada rimsko-bizantijskog perioda crkve, navodeči stil krečenje zidova, razvijena između 13. i 17 veka na Balkanu. Ovaj jedinstveni stil slikarstva koji krasi zidove crkve Svetih Apostola, gde freske iz 13 veka. Preporod Palaiolagian vizantijski stil je prisutan iu fresaka u crkvi Bogorodice Ljeviške, crkva iz 14 veka, stoji na tim stranicama. 

2024 © - Vesti online