Sreda 10.02.2016.
04:48
J. Arsenović - Vesti

Kadrovi po meri episkopa i naprednjaka

V. Sekulić
Bitka za upražnjeno mesto: Vladika Porfirije sada mitropolit u Zagrebu

Aleksandra Janković je nešto poznatija javnosti, što zbog medijskog eksponiranja u funkciji psihologa, a još više zahvaljujući politici. Bila je dugogodišnji poslanik Srpskog pokreta obnove, a potom i Nove Srbije. Ukoliko bi bila izabrana u Savet, to će joj biti dobra zamena za Skupštinu jer se preko tog tela vrši uticaj i kanališu sadržaji elektronskih medija, najznačajnijih u kreiranju javnog mnjenja.

Zato se uvek postavlja pitanje, bez obzira na formalnog predlagača, koja politička opcija stoji iza određenog kandidata?

Jankovićeva tvrdi da sada nije član nijedne političke stranke, dok se za Nenada Draškovića samo pretpostavlja kome trenutno pripada, s obzirom na to da je direktor Centra za socijalni rad u Novom Sadu gde vlast drže naprednjaci sa koalicionim partnerima. Drašković je u vreme dok je vlast držala Demokratska stranka 2011. bio pomoćnik ministra za ljudska i manjinska prava.

Bilo kojoj političkoj opciji da je bliži, u njegove sposobnosti ne sumnja episkop bački Irinej, vladika koji decenijama unazad predstavlja sponu između SPC i aktuelnih vlasti. On je 2012. predložio da se Drašković izabere za člana Programskog odbora Radiodifuzne ustanove Vojvodine.

U biografiji ovog pravnika je tada navedeno, između ostalog, da je bio menadžer prodaje akumulatora, pa slovenačke obuće Planika, kao i regionalni menadžer prodaje Telekoma za Vojvodinu. Vezu sa crkvom možemo videti u podatku da je Drašković pomagao manastiru Kovilj i njihovoj zajednici Zemlja živih koja se bavi narkomanima i drugim odbačenim ljudima u društvu.

Trudnica i otkaz

Na stranice tabloida Nenad Drašković je dospeo 2013. kada je kao direktor Centra za socijalni rad u Novom Sadu odbio da produži ugovor jednoj trudnici. Taj slučaj je na vodenicu SNS-a preveo gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević odlukom da se ona vrati na posao. Drašković je, međutim, ostao na čelu Centra.

Dobro plaćena lojalnost

O važnosti REM-a i uticaju na elektronske medije govori i to da Savet bira članove Upravnog odbora javnih servisa RTS i RTV. Izbor obavljen prošlog meseca pokazuje koliko se SNS potrudila da ljude sebi bliske postavi u UO. Mandat člana Saveta je šest godina, a naknada koju dobija svaki od devet članova je preko 160.000 dinara.

2024 © - Vesti online