Petak 27.11.2015.
03:44
J. Arsenović - Vesti

Tanjug javlja, Mirković nastavlja

Naprednjačka fešta: Zorana Mihajlović i Saša Mirković u Zaječaru

- Odlukom da registrujemo Tanjug info sačuvali smo tradiciju najvećeg srpskog brenda u oblasti informisanja - izjavio je Mirković za Moja TV, još jedan medij u njegovom vlasništvu.

Kako je objasnio nekadašnji menadžer Marije Šerifović, ne radi se o spasonosnom rešenju za državnu novinsku agenciju ugašenu 5. novembra, već je reč o internet portalu koji će pokrivati sve oblasti, od politike do estrade. Za pomenuti portal će raditi novinari iz Moje TV i "Sporta", lista koji je Mirković nedavno kupio sa folk pevačem Acom Lukasom.

Urednik Tanjug info Boris Vuković tvrdi da je reč o školi novinarstva koja će podučavati polaznike o radu elektronskih, štampanih, ali i novih medija.

Registracija bez problema

U Agenciji za privredne registre koja vodi registar medija niko osnivačima nije pravio problem zbog imena. Mirković ne vidi ni razlog zašto bi.
- Pa Tanjug je, koliko znam, ugašen. Neko se odrekao Tanjuga, što je, po mom mišljenju, velika šteta - rekao je Mirković.
Tanjug info registrovan je 18. novembra, a kao osnivač je zaveden Telegram d.o.o. iz Beograda, koji je registrovan u septembru ove godine.
 

- Tanjug info će zapošljavati i obučavati mlade ljude. U okviru našeg preduzeća Telegram d.o.o. već postoji Moja TV, list "Sport" i dečji festival "Čarolija", pa je osnivanje škole novinarstva bio logičan korak - rekao je Vuković.

Kada se pogleda u registar Agencije za privredne registre Tanjug info upisan je kao dnevne i periodične novine, tako da je teško utvrditi kakvog će profila pomenuti medij zaista biti.
Za predsednika Nezavisnog udruženja novinara Srbije (NUNS) Vukašina Obradovića pitanje upotrebe imena Tanjug je više u domenu autorskih prava i zaštite imena nego samog postojanja i rada novinske agencije Tanjug.

Papazjanija

Mirković je odbacio spekulacije da bi novi medij mogao preuzeti zaposlene iz ugašene agencije, a kaže i da nije pregovarao sa Vladom Srbije o mogućnosti preuzimanja opreme ili prostora nekadašnje državne agencije. On tvrdi da nije imao nameru da kupi Tanjug, čija je poslednja cena u neuspeloj privatizaciji bila oko 350.000 evra. Sudbina 188 zaposlenih u Tanjugu je neizvesna. Većina ih i dalje dolazi na posao i snabdeva korisnike servisom vesti i fotografija.

- Jadna je medijska scena Srbije ako se na njoj štite brendovi kakav je Tanjug, a još više ako to treba da čini neko poput Saše Mirkovića. Očigledno da Mirković nema nameru, niti želi da se bavi agencijskim poslom, već je jednostavno zloupotrebio ime Tanjug i iskoristio pažnju javnosti da napravi besplatan marketing za portal koji najavljuje - komentariše Obradović za "Vesti".

2024 © - Vesti online