Kosovo i Unesko glavna tema i na društvenim mrežama
Reakcije na ovu veliku diplomatsku pobedu Srbije stižu sa svih strana sveta, a ovo su neke od prvih reakcija na ovu temu.
Sava Janjić, igaman manastira Visoki Dečani, poručio je povodom odbijanja članstva Kosovo u Unesko da "ovo nije vreme za emocije, već za ozbiljan rad na dijlogu".
- Pobedila je šansa za fer dijalog i izgradnju poverenja, a ne politički pritisci - napisao je on na svom tviter nalogu.
Ovo nije vreme za emocije vec za ozbiljan rad na dijalogu. Pobedila je šansa za fer dijalog i izgradnju poverenja, a ne politički pritisci.
— Sava Janjic (@SavaJanjic) November 9, 2015
Ovo nije vreme za emocije vec za ozbiljan rad na dijalogu. Pobedila je šansa za fer dijalog i izgradnju poverenja, a ne politički pritisci.
Nebojša Krstić napisao je na svom tviter nalogu da je "odbijanje KiM u Unesko važno, je jer bi prijem legitimizovao paljenje i rušenje manastira i pogrom Srba u martu 2004".
Odbijanje KiM u UNESCO važno je jer bi prijem legitimizovao paljenje i rušenje manastira i pogrom Srba u martu 2004
Odbijanje KiM u UNESCO važno je jer bi prijem legitimizovao paljenje i rušenje manastira i pogrom Srba u martu 2004. #NoKosovoUnesco
— Nebojša Krstić (@Krle22) November 9, 2015
On je takođe napisao i da sada treba pronaći mehanizme da se zaštite srpske crkve i manstiri, a pre svega Srbi, na KiM. "Jedini način - nastavak dijaloga", smatra on i piše: "Danas nam je divan dan, divan dan, divan dan! #NoKosovoUnesco".
Iljir Deda, poslanik opozicionog pokreta "Samoopredeljenje" u kosovskom parlametnu, takođe se danas oglasio na svom tviter nalogu, poručivši da sada dijalog između Prištine i Beograda koji se vodi u Briselu treba da bude obustavljen.
#Kosovo should cease participation in #Brussels dialogue. Impossible to "normalize" until recognition of independence.
— Ilir Deda (@Ilir_Deda) November 9, 2015
On je još dodao da nemoguća normalizuja odnosa dok se ne prizna nezavisnost Kosova.
Vljora Čitaku, ambasadorka Kosova u SAD napisala je na svom tviter nalogu: "92 za, 50 ne. Vidimo se sledeće godine #UNESKO".
92 yes 50 no. See you next year #UNESCO
— Vlora Çitaku (@vloracitaku) November 9, 2015