Aleksandar Šešelj: Želimo da tatu leče u Srbiji
- Šešelj je trebalo da primi 12 doza hemioterapije, a primio je samo jednu. Dalju terapiju je odbio zato što je iz bolnice bio prebačen u takozvani bunker, prostoriju bez prozora. Izolovan je da navodno njegove izlučevine zbog terapije ne bi ugrozile ostale zatvorenike i medicinsko osoblje - rekao je juče prof. dr Milovan Bojić, jedna od članova Šešeljevog medicinskog tima.
Ljajić: Država uradila sve
Predsednik Nacionalnog saveta za saradnju sa Haškim tribunalom Rasim Ljajić kaže za list “Blic” da je država uradila sve što je mogla kada je u pitanju Vojislav Šešelj.
- Srbija može da pošalje lekare o trošku države, kao i lekare po izboru optuženog. Tu prestaju sve naše mogućnosti. Ako Šešelj, njegova porodica i advokati zatraže da bude pušten na lečenje, mi ćemo to podržati. Ipak, Tribunal ima odlučujuću reč - kaže Ljajić. |
Bojić kaže da bi jedino rešenje bilo da se Šešelj leči u Srbiji.
- Prošlo je 12 meseci od kada je ukazao na prve simptome do trenutka kada su obavljena prva snimanja debelog creva - rekao je Bojić, istakavši da ne želi da licitira koliko će Šešelj živeti, ali i da “Šešelju nema života ako se ne leči”.
Bojić je dodao i da je Tribunalu preneo da bi Šešelj u Srbiju došao samo posle ukinutog pritvora.
Šešeljev sin Aleksandar kaže da se njegov otac dobro drži i da nije klonuo duhom.
- Čak će se sledeće nedelje pojaviti u procesu koji se vodi protiv Ratka Mladića - kaže Aleksandar Šešelj.
Šešeljev sin dodaje da se sa ocem čuje telefonom, da ga je video pre šest meseci i da će mu u posetu ići ovog meseca.
- Moja porodica ne očekuje nikakvu pomoć od države, jer je ta pomoć često izostajala kada je u pitanju režim u Beogradu. Nadamo se da ćemo uspeti nešto da rešimo sa Haškim tribunalom - kaže Aleksandar Šešelj.