Sreda 22.01.2014.
17:05
Beta

Raspisana poternica za Kurakom

Foto: Ilustracija

Kuraku je rešenjem sudije za prethodni postupak Posebnog odeljenja za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu određen i pritvor zbog, kako se navodi, okolnosti koje ukazuju na bekstvo.

U saopštenju Višeg suda piše da poternica za sada važi na teritoriji Srbije, i da se jučerašnje rešenje o određivanju pritvora i naredba o poternici dostavljaju Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije.

Ako MUP utvrdi da je lice protiv kojeg je doneto rešenje o određivanju pritvora i raspisana poternica van teritorije Srbije, u tom slučaju MUP uz saglasnost suda dostavlja Službi interpola podatke za to lice, koja potom raspisuje međunarodnu poternicu.

Dodaje se da je Kuraku određen pritvor i da ne bi ometao postupak uticanjem na svedoke, kao i zbog krivičnog dela koje mu se stavlja na teret i zaprećene zatvorske kazne koja je veća od 10 godina. Dodaje se da su način izvršenja i težina posledice krivičnog dela doveli do uznemirenja javnosti koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje tog krivičnog postupka.

Pored Kuraka, za ubistvo Ćuruvije 1999. godine osumnjičeni su tadašnji šef Državne bezbednosti Radomir Marković, koji je u zatvoru u Požarevcu, Milan Radonjić i Ratko Romić. Marković i Radonjić se terete kao nalogodavci, a Romić i Kurak kao izvršioci ubistva.

Ratku Romiću i Milanu Radonjiću je 15. januara određen pritvor do 30 dana, a ta odluka je doneta zbog opasnosti od bekstva i ometanja postupka uticanjem na svedoke, kao i činjenice da je za ubistvo koje im se stavlja na teret zaprećena zatvorska kazna veća od 10 godina.

Ključni svedok u istrazi ubistva Slavka Ćuruvije je nekadašnji komandant Jedinice za specijalne operacije (JSO) Milorad Ulemek Legija, koji u požarevačkom zatvoru izdržava kaznu od 40 godina zatvora, kao i još dve osobe, čiji identitet nije saopšten.

Slavko Ćuruvija je ubijen je 11. aprila 1999, ispred zgrade u centru Beograd u kojoj je stanovao.

2024 © - Vesti online