Ponedeljak 16.12.2013.
22:22
Beta

Dinkić: Kraj vladavine SPS-a 16. marta

Dinkić je u Vranju, gde je u sali Skupštine grada zajedno sa potpredsednicom URS-a Vericom Kalanović prisustvovao podeli članskih karata članovima URS-a, rekao da očekuje da URS posle prevremenih republičkih izbora ponovo bude deo Vlade Srbije jer je URS do sada "četiri puta bio deo vlasti, izlazio iz nje i ponovo se vraćao".

SPS je izbacio URS iz lokalne vlasti u Vranju pre desetak dana, gde posle toga vladajuću koaliciju čini samo sa Srpskom naprednom strankom.

Kao Arnold Švarceneger, vratiće se: Mlađan Dinkić

"Uopšte nisam zadovoljan kakvo je stanje u Vranju gde se u sred velike nezaposlenosti ljudi iz nekih partija bore ko će prigrabiti parče vlasti a uopšte ih nije briga što još nije završena fabrika 'Geoks' i što nema otvaranja radnih mesta", kazao je Dinkić.

On je naveo da "jedino u Vranju nije bilo pomaka u razvoju od 2006. godine kada je kao ministar finansija iz Fonda za razvoj posebne pogodnosti izdvojio za Kragujevac, Bor i Vranje".

"Pogodnosti iz Fonda za razvoj najbolje rezultate su dali u Kragujevcu koji je tada bio 137. grad po razvijenosti a sada je izbio na treće mesto u Srbiji i od doline gladi postao grad budućnosti. I Bor je imao brži razvoj, Vranje je najmanje iskoristilo pogodnosti koje smo dali", kazao je Dinkić.

Prema njegovim rečima, u Vranje je pre godinu i po dana stigla najveća kapitalna investicija na jugu Srbije u vidu svetski poznate italijanske kompanije za proizvodnju obuće "Geoks", koja je trebalo da zaposli 1.250 radnika u prvoj fazi i 2.500 radnika na kraju celog projekta, ali "Geoks" zbog nejasnih odluka lokalne vlasti još nije ni
počeo da gradi fabriku u Vranju.

"Oni su želeli da grade fabriku (u Vranju) još u maju ali nisu imali gde. Sa (tadašnjim ministrom odbrane Aleksandrom) Vučićem smo brzo sredili da Vojska Srbije ustupi Vranju zemljište za industrijsku zonu. Iz Vranja su nam rekli da nemaju para za sređivanje industrijske zone i za to smo iz (republičkog) budžeta izdvojili 100
miliona dinara", rekao je Dinkić.

Dinkić je naveo da tih 100 miliona dinara Vranje nije iskoristilo i da će najverovatnije propasti jer je pri kraju budžetksa godina, iz razloga što su na lokalu "krenule javne nabavke ko će da poravna zemljište u industrijskoj zoni kao da neko namerno nije hteo da izabere izvođača radova".

"Kao da Vranje ima toliko fabrika koje rade, pa se ne žuri. Bitno je koja će firma da ravna zemlju. Tu nešto nije u redu i živo me zanima zašto oni koji vode tendere tako rade", kazao je Dinkić.

2024 © - Vesti online