"Imam tri diplome a čistim gov*a u Londonu"
Odkad se "požalio", Bendžamin je skupio na hiljade sledbenika na Fejsbuku i Tviteru.
Na Fejsu je napisao da je diplomirao s visokim prosekom na oba fakulteta koja je završio, a sada čisti gov*a u stranoj zemlji.
- Mislio sam da zaslužujem bolje, ali sam se očito prevario, zaključio je.
Putem Tviteru je poručio da radi u poznatom lancu kafića u Londonu.
- Posle pet meseci rada, danas sam prvi put sve jasno vidio. Čistim toalete. Pomislih, "bio sam odličan student dva fakulteta, a sada čistim tuđa gov*a u zemlji koja nije moja. Au, da, još i kuvam kafe, čistim stolove i perem šoljice".
Njegovi postovi su "lajkovani" i "šerovani" hiljadu puta. U kasnijim objavama je rekao da nije očekivao da će se to dogoditi i da su javne poruke bile namenjene prijateljima i porodici.
Bendžamin, koji je rodom iz Valensije, naglašava da se ne stidi svog sadašnjeg posla iako je diplomirao novinarstvo i marketing, kao i odnose s javnošću na prestižnom privatnom univerzitetu Kardenal Herera. Pored toga, ima magisterijum iz administracijskog menadžmenta.
- Ne stidim se onoga što radim. Čišćenje je častan posao. Ono što me pogađa jeste to što moram ovo da radim zato što mi niko u Španiji nije pružio priliku. I da ne bi bilo nesporazuma, mladi nisu došli ovde da uče jezik, imaju avanturu i steknu nova iskustva. Mi smo pravi migranti. Mislio sam da zaslužujem bolje posle toliko mučenja s ispitima i učenjem. Očigledno grešim, napisao je Bendžamin.
U Španiji je stopa nezaposlenosti među mlađima od 25 godina porasla na rekordnih 56 posto u avgustu, a broj Španaca koji traže posao izvan zemlje se više nego udvostručio od početka ekonomske svetske krize od pre pet godina. Prema službenim podacima, blizu 60.000 Španaca otišlo je iz zemlje prošle godine.
- Ponekad mi dođe da natrljam diplomu posred lica onih koji gledaju na mene s nepoštovanjem. Izgleda kao da sve moje diplome vrede koliko i gov*a koja čistim u WC-ima, dodaje Bendžamin.