Nedelja 04.08.2013.
22:10
telegraf.rs

Lopovi dnevno obiju desetak automobila na Adi Ciganliji, vikendom i više

Foto: Arhiva
 

Sudeći po pritužbama naših čitalaca ovo, nije jedina “novina” na najpopularnijem beogradskom kupalištu. Naime, nekoliko sugrađana požalilo se našoj redakciji da spasioci pre isteka radnog vremena odlaze kući ostavljajući kupače da se kupaju na svoju odgovornost!

Iz JP “Ada Ciganlija” kažu da ”nema mesta ovakvim pričama”, jer ostrvom svakodnevno patroliraju policajci iz uprave Čukarice.

- Pre nekoliko sezona, kako bi se bezbednost dodatno unapredila, u saradnji sa Policijskom upravom grada Beograda uveli smo patrole policije na biciklima i motorima, što je rezultiralo značajnim smanjenjem stope kriminaliteta na Adi – kažu iz ovog preduzeća.

Slično saopštenje dobili smo i iz MUP-a Srbije. Prema njihovim rečima u periodu od 15. juna do 30. jula evidentirano je 26 krivičnih dela krađe sa i iz motornih vozila sa parking prostora, koji se nalaze na Adi Ciganliji.

- Podaci ukazuju na to da je ovo krivično delo smanjeno za 20 odsto u odnosu na prošlu godinu – objasnili su nam nadležni iz MUP-a.

Na licu mesta, od službenika na parkiralištu na Adi saznali smo da je krađe na parkingu jednostavno nemoguće sprečiti.

- Ovde možete da ostavite vozilo ceo dan za 150 dinara, a njegovu sigurnost garantuju dva radnika obezbeđenja, čije je radno vreme od 10 do 22 časa – počinje priču za Telegraf Dejan Dekić službenik JP “Parking servis” dodajući da dvojica njegovih kolega jednostavno nisu fizički u stanju da pokriju sve izlaze sa parkirališta i da zbog toga ne mogu biti odgovorni za obijanja koja se dešavaju.

- Lepo smo istakli tablu sa natpisom da posetioci ne ostavljaju ništa vredno u automobilima, ali niko nas ne sluša – dodaje Dekić.

Da je obijanje automobila izgleda “normalna stvar” u Srbiji, saznajemo od zaposlenih u kompaniji “Glas servis”. Oni nam između ostalog objašnjavaju i da se u poslednje vreme nisu suočavali sa novim vidom lopovluka, kao i da ih i dalje najčešće posećuju mušterije, čija su kola obijena starom, “proverenom” metodom.

- U poslednjih 20 godina malo toga se promenilo. I dalje se najčešće srećemo sa automobilima, koji su obijeni tako što su im razbijena bočna stakla, ili samo “leptirići”- priča za Telegraf direktor Milosav Ilić – Takve slučajeve jedan naš radnik može da sanira za sat do sat i po vremena, a cene zavise od toga o kom tipu automobila je reč. Primera radi, na jednom “puntu” sanacija bočnih stakala, sve sa montažom iznosi oko 6.000 dinara.

2024 © - Vesti online