Sreda 19.12.2012.
11:49
Beta

"Mišković nije sam upravljao kompanijom"

"Nijedan čovek ne bi mogao lično da donosi sve odluke u kompaniji koja je do prošle godine zapošljavala 25.000 ljudi, poslovala u desetak zemalja, bavila se raznorodnim delatnostima..."
 

"Uverenje da je odluke donosio samo gospodin Mišković, potpuno je pogrešno. Nijedan čovek na svetu ne bi mogao lično da donosi sve odluke u kompaniji koja je do prošle godine zapošljavala 25.000 ljudi, poslovala u desetak zemalja, bavila se potpuno raznorodnim delatnostima, od maloprodaje, preko agrarne proizvodnje, real estate-a, do uvoza i distribucije različite robe", rekao je Jeremić za NIN.

Prema njegovim rečima, privođenje Miškovića nije izazvalo pojačanu nervozu ni poslovnih partnera, ni kreditora, kojima je Delta holding na osnovu konsolidovanog finansijskog izveštaja, krajem prošle godine dugovao nešto više od 40 milijardi dinara, ili skoro 400 miliona evra. Postupak protiv Miškovića, kako je dodao, neće imati negativne efekte ni na već započete pregovore sa novim poslovnim partnerima.

Kako do dokaza da je Mišković davao mito političarima?

"Sarađujemo sa izuzetno velikim brojem kompanija, takođe i sa praktično svim bankama koje posluju na našem tržištu. Ne očekujemo nikakve promene u našim poslovnim odnosima, jer za njih nema razloga", rekao je Jeremić.


Poslovanje Miškovića ranije nije bilo sumnjivo


Poslovanje srpskog biznismena Miroslava Miškovića u Crnoj Gori proveravano je 2009. godine, ali nije bilo informacija koje bi ukazivale da taj predmet treba sudski
procesuirati, preneo je podgorički list Vijesti.

Pozivajući se na odgovor koji je dobio od savetnice direktora Uprave za sprečavanje pranja novca Mirjane Bošković, list je naveo da je tada proveravano i poslovanje šest povezanih firmi u Crnoj Gori, a to je učinjeno na "zahtev jednog državnog organa".

Uprava za sprečavanje pranja novca je odmah postupila po zahtevu, prenele su Vijesti odgovor iz Uprave na čijem je čelu Predrag Mitrović.

Bošković je u odgovoru, takođe, navela da su određene informacije pribavljene i od nekih finansijsko-obaveštajnih službi drugih država, ali da ni njihove informacije nisu ukazivale na potrebu procesuiranja pomenutog predmeta. Prema navodima u odgovoru, Uprava za sprečavanje pranja novca ovakve predmete "drži u statusu-pratiti dalje". To je u skladu sa nadležnostima Uprave, jer se, kako je objasnila Bošković, mogu pojaviti nove informacije koje mogu navesti na sumnju o pranju novca. Ako do toga dođe, kako je Bošković najavila, Uprava će odmah preduzeti potrebne mere i radnje iz svoje nadležnosti i slučaj procesuirati.

2024 © - Vesti online