Arkanov ubica cinkari mafiju za azil u Južnoj Africi
Obaveštajne službe Južnoafričke Republike prikupljaju informacije o vrhu organizovanog kriminala u Kejptaunu upravo od Gavrića, jer smatraju da ima brojna saznanja i da njegova svedočenja mogu da budu ključni dokaz u procesima koji se vode protiv uhapšenih članova kartela. Gavrić, koga u Južnoafričkoj Republici smatraju svedokom saradnikom, zauzvrat očekuje dobijanje azila i odluku da neće biti deportovan u Srbiju. O tome će, ipak, južnoafričke vlasti odlučiti tek kada im Gavrić ispriča sve što zna.
Sagovornik Blica kaže da je Gavrić ključni svedok i u hapšenju ubice Sirila Bike, jer je jedini video napadača koji je automobilu prišao na motoru i ispalio rafal.
Ponovo odbijen zahtev za azilDragoslavu Gavriću ponovo odbijen zahtev za dobijanje azila, saopšteno je iz suda u Kejptaunu, prenose južnoafrički mediji. Njemu je u februaru već jednom odbijen zahtev. Suđenje će biti nastavljeno 15. januara, pošto odbrana sazna ishod ulaganja žalbe. Gavrić se juče pojavio u sudu i zbog posedovanja kokaina i oružja i nelegalnog ulaska u zemlju, ali je taj slučaj odložen za april. |
"Gavrić i Bika su bili prijatelji i dobro su se poznavali. To znaju i obaveštajne strukture u Kejptaunu. On je bio prisutan kad je Bika ubijen i predstavlja važnog svedoka za državu. S druge strane, može da posvedoči i o poslovima Bike. Od njegovog svedočenja zavisi da li će mu azil biti odobren. To znači da su ga obaveštajne strukture bukvalno ucenile", objašnjava izvor beogradskog dnevnika.
Ukoliko JAR odobri azil Gavriću, optužbe za prevaru će biti odbačene, kao i odluka o deportaciji u Srbiju.
Gavrić je od hapšenja imao izuzetno dobru saradnju sa policijom Južne Afrike i bio im je na raspolaganju kada god su za njega imali bilo kakva pitanja.
Lozničanin je i bio član obezbeđenja Sirila Bike, koji je ubijen u martu 2011. Prilikom obračuna bandi ranjen je Gavrić, kod koga je tada pronađeno pet grama kokaina i čiji je identitet tada otkrila policija. Gavrić, koga u Srbiji čeka kazna od 35 godina zatvora, do tada se skrivao pod lažnim imenom Saša Kovačević, na čija je dokumenta i ušao u Kejptaun 2008.
Zbog posedovanja kokaina i oružja i nelegalnog ulaska u zemlju, Gavriću, koji je podneo zahtev za azil, trenutno se sudi u JAR, ali se u isto vreme odlučuje o njegovoj ekstradiciji u Srbiju.