Utorak 13.03.2012.
05:55
Vestionline

Nema volje da se reši ubistvo Đinđića

Popović je prošle godine podneo krivične prijave protiv više osoba umešanih u oružanu pobunu Jedinice za specijalne operacije (JSO) novembra 2001. godine, kao i protiv nekadašnjeg predsednika SRJ Vojislava Koštunice.

Zoran Đinđić

"Podnošenjem prijave hteli smo da vidimo da li će to neko hteti da ispita ili neće i dobili smo odgovor da neće. To je potpisao tužilac Miljko Radisavljević", rekao je Popović za Radioteleviziju Vojvodine.

On je ocenio da se podizanjem optužnice protiv osam bivših pripadnika JSO zbog oružane pobune u novembru 2001. godine ne otkriva pozadina atentata, jer će biti "osuđeni samo pobunjenici, ali ne i njihovi pomagači".

Prijava protiv Vojislava Koštunice, tadašnjeg predsednika SRJ, i načelnika Vojno-bezbednosne agencije Ace Tomića je, prema oceni Popovića, odbačena zbog toga što se "umešao politički faktor".

"Tužilac Miljko Radisavljević kaže da nema dokaza, a šta je Koštuničina izjava u vreme pobune JSO da to nije pobuna nego štrajk. Koštunica je trebalo da bude ispitan", ocenio je Popović.

Kao glavnog krivca za odsustvo političke volje da se do kraja rasvetli atentat na Đinđića, Popović je označio "ideju Demokratske stranke i Borisa Tadića da se nikom mnogo ne zamere".

Iako je LDP označio kao "svoju simpatiju", Popović je izjavio da čak ni ta stranka, kao deo "političke klase", nema interesa da se Đinđićevo ubistvo rasvetli do kraja.

2024 © - Vesti online