Četvrtak 22.12.2011.
08:00
S media

Namirnice koje su prirodni antibiotici

CRNI I BELI LUK

Bliski rođaci i oba sadrže antibakterijska svojstva, crni i beli luk se koriste za lečenje svega, od manjih bolesti do velikih bolesti i upala. Jedinjenja sumpora u crnom i belom luku su ključni elementi za antibiotička svojstva. U jednoj studiji, beli luk je testiran na miševima protiv infekcije stafilokokama. Rezultati su pokazali da je beli luk zaštitio miševe od zaraznih klica i smanjio jačinu upale.

Odličan prirodni antibiotik: Beli luk

MED

Korišćen je kao antibakterijski tretman mnogo pre nego što su razvijeni sintetički antibiotici, u kulturama širom sveta, za rane i bolesti. Med sadrži enzim koji oslobađa vodonik peroksid i sprečava rast pojedinih bakterija. Kineska medicina veruje da med čisti jetru od toksina i pomaže u lečenju čira na želucu.

KUPUS

Zajedno sa brokolijem, keljom, karfiolom i prokeljom, je dugo bio poznat po svojim isceliteljskim moćima. Jedan od razloga je njegova moću borbi protiv raka, a drugi razlog jeizuzetno bogatstvo vitaminom C. Sok od kupusa se preporučuje u lečenju stomačnih čireva. Pijte pola šolje soka svežeg kupusa dva do tri puta dnevno, između obroka tokom dve nedelje. Možete da dodate malo meda.

ZAČINI

Postoji mnogo začinskog bilja sa svojstvima antibiotika, tako da naveden začine možete da koristite na dnevnoj ili nedeljnoj bazi. Antibiotici među začinima su: majčina dušica, bosiljak, ruzmarin, origano, kim, karanfilić, lovorov list, čili paprika, majora, korijander, oraščić, morač, đumbir, anis, senf, peršun.

2024 © - Vesti online