Četvrtak 03.11.2011.
17:14
B92

Dulić Marković opet kod Dinkića

"Samo lud i mrtav ne može da se predomisli, a ponovo sam stala uz Mlađana Dinkića jer smatram da je sposoban da sve ideje pretoči u dela", istakla je Dulić Markovićeva.

Ivana Dulić Marković se vraća na političku scenu
 

Ona je bila potpredsednica i ministarka poljoprivrede u vladi Vojislava Koštunice od 2004. do 2006, potom se posvetila stranačkom poslu, da bi zatim "sišla" na pokrajinski nivo na funkciju potpredsednice tadašnjeg Izvršnog veća Vojvodine i pokrajinske sekretarke za međuregionalnu saradnju. Napustila je pokrajinsku vladu zbog nesaglasja pri raspodeli budžeta, kao i zbog toga što, iako formalno drugi čovek te vlade, nije bila pitana ni za šta, a lane je izašla i iz stranke negodujući na neke poteze Dinkića.

Da su se njih dvoje pomirili potvrdio je i današnji skup u amfiteatru Spensa, pod nazivom "Ujedinjeni za poljoprivredu". Tribinu je otvorio upravo Dinkić, predstavljajući Dulić Markovićevu kao jednu od autorki agrarnog programa URS-a.

Ponovo uz Dinkića, jer smatra da je sposoban da sve ideje pretoči u dela

"Ovaj program nisu pisali političari, već istinski stručnjaci. Iz njega bih ovom prilikom izdvojio pet mera koje predlažemo i koje ćemo ostvariti ukoliko dobijemo dovoljnu podršku građana", rekao je Dinkić.

Prema njegovim rečima, na prvom mestu je udvostručenje agrarnog budžeta, sa sadašnjih 2,4 na pet odsto ukupnog republičkog budžeta, koliko je bilo i 2004. godine kada je, kako je istakao, Dulić Markovićeva bila ministarka poljoprivrede, a on ministar finansija.

"Smatramo, zatim, da uplata u Fond penziono-invalidskog osiguranja ne treba da bude uslov za dobijanje državnih subvencija, već da to pravo pripada svim registrovanim gazdinstvima", nastavio je lider URS, koji smatra da bi ubuduće poljoprivredni proizvođači trebalo da na svaka tri dinara sopstvenih investicija dobiju od države još dva-tri dinara bespovratno, a da takozvana staračka domaćinstva, koja ne mogu da izađu sa svojim proizvodima na tržište, steknu pravo na pomoć od po 50.000 dinara godišnje po članu.

"Uvereni smo, najzad, da bi trebalo izjednačiti seljačke i druge porodice, odnosno da i ove prve dobiju pravo na dečji dodatak, naknadu tokom trudničkog bolovanja i povezivanje radnog staža", zaključio je Dinkić.

2024 © - Vesti online