Perišićevi advokati podnose žalbu na presudu
U zahtevu se navodi da je predsjedavajući sudskog vijeća izdvojio mišljenje po svim osudama, zbog čega odbrana mora da analizira i njegov nalaz i nalaz preostale dvojice sudija.
Odbrana napominje da je suđenje Perišiću bilo izuzetno složeno, zato što je on bio načelnik Generalštaba VJ i, kao takav, najviši oficir te Vojske, kao i najznačajniji zvaničnik Srbije osuđen za zločine počinjene u BiH i Hrvatskoj.
Optužbe protiv Perišića odnosile su se na pomaganje i podržavanja i za komandnu odgovornost za zločine počinjene u drugim državama od strane drugih vojski, navode branioci.
Kao još jedan razlog za odobravanje dodatnog vremena, odbrana navodi da presuda Perišiću još nije prevedena sa engleskog na srpski jezik i da zbog toga on ne može aktivno da učestvuje u pripremi postupka.
Predsednik Tribunala je za Perišićev predmet imenovao petočlano žalbeno veće, kojim će predsedavati sudija iz Turske Mehmet Gini, a članovi su Liu Daćun iz Kine, Andresia Vaz iz Senegala, Teodor Meron iz SAD i Karmel Ađijus sa Malte.
Sudsko veće Haškog tribunala osudilo je 6. septembra u prvostepenom postupku bivšeg načelnika generalštaba Vojske Jugoslavije Momčila Perišića na 27 godina zatvora za pomaganje i podržavanje zločina počinjenih u Zagrebu i BiH od 1993. do 1995. godine.