Nedelja 14.08.2011.
15:32
Fonet

"Vlada Kosovo rešava 'ispod žita'"

Velimir Ilić

"Internim popuštanjima ove vlade i vlasti, pustili smo Euleks i započeli pregovore. Sada pregovoramo oko pečata, a o tome nema razgovara", rekao je Ilić.

Prema njegovoj oceni, Srbija nije trebalo da se obraća ni Međunarodnom sudu pravde, jer se moralo znati da će Evropska unija (EU) "urgirati da presuda ne bude na strani Srbije", pa sada ona potpuno poništava rezoluciju.

"Ovo je dogovor aktuelne vlade i vlasti sa UN i sa EU da se ispod žita neke stvari urade i evo gde nas je to dovelo. Ko su Euleks i EU u toj priči", upitao je Ilić, ukazujući da je dve trećine zemalja EU priznalo kosovsku nezavisnost.

Govoreći o političkoj situaciji u Srbiji, on je istakao da ima dobru saradnju sa predsednikom Srpske napredne stranke (SNS) Tomislavom Nikolićem, dok je za septembar najavio početak kampanje, a potom i ubedljivu pobedu na izborima naredne godine.

"Mi smo jedina snaga koja može nešto da uradi i promeni, da postavi temelje ozbiljne države sa malom, stručnom, izuzetno kvalitetnom, vladom koju bi činili iskusni ljudi", smatra Ilić.

"Ne sarađujemo sa onima koji 'kraduckaju'"

Takva vlada bi "ponela razvoj države, dovela investitore i krenula u ozbiljne projekte", objasnio je Ilić i napomenuo da je, zbog toga, neophodno pripremiti programe i projekte za narednu godinu.

"Hoćemo sve da spremimo da se sve zna. Srbiji treba posao, Srbiju treba zaposliti. Srbija treba da radi i redovno prima platu", naglasio je Ilić.


On je poručio da NS može sarađivati samo sa onima koji su spremni nešto da "urade, naprave, grade i stvaraju", a ne sa onima koji mnogo pričaju i "kraduckaju".

"Neophodno je rasčistiti mnoge stvari. Ne možemo zataškavati neke afere, a od nekih koje su beznačajne da pravimo veliki spektakl", rekao je Ilić.


"Milenko Šarančić je bio u istražnom zatvoru i ništa nije dokazano", podsetio je Ilić i upitao "zašto nisu pokrenute afere Satelit, Kolubara, Zagrbačka banka, Kiparski novac i vakcine".


Ilić smatra da je Srbija svakim danom sve dalje od EU, ćemu doprinose bankroti firmi, otpuštanja radnika, smanjenje standarda, a posebno korupcija.  On je, međutim, ocenio da bi bilo "sramota" da Evropa ne odobri Srbiji status kandidata za članstvo u EU.


"Možete da budete kandidat 20, pa i 30 godina, ali da vam neko ne daje da se kandidujete, to je diskriminacija. Ne vidim i da je nešto važna ta kandidatura, važno je da li ćemo postati članovi i kada", naglasio je Ilić.


"Srpska privreda je upropašćena", napomenuo je Ilić, koji spas vidi samo u izvozu, zbog čega "država mora da stimuliše izvoznike, kao što to radi sa stranim investitorima".


"Stranci dobijaju olakšice nekoliko godina, 10.000 evra po zaposlenom. Neka daju nama, pa će videti kako će da krenu domaća privreda, zapošljavanje i izlazak na strano tržište", rekao je Ilić.

2024 © - Vesti online